Andrzej Kozak nie żyje

i

Autor: Teatr Rampa Andrzej Kozak nie żyje

Smutne wieści

Nie żyje gwiazdor "M jak miłość". Tragiczne informacje potwierdziła córka

2023-02-26 15:18

Smutna wiadomość ze świata polskiej kultury. Nie żyje Andrzej Kozak, którego widzowie znają z takich seriali jak "M jak miłość", "Klan" oraz "Ojciec Mateusz". Przez wiele lat związany był z Teatrem Rampa, który poinformował o jego odejściu na swojej stronie internetowej.

Na stronie internetowej Teatru Rampa pojawiła się informacja, że Andrzej Kozak zmarł 23 lutego. "W dniu 23.02.2023 roku zmarł Andrzej Kozak, aktor naszego teatru w latach 1974-1990. Jego wspaniałe role na trwałe wpisały się w historię tego teatru. Stworzył ciekawe kreacje w takich spektaklach jak: „O zachowaniu przy stole” (1976) w reżyserii Mariana Jonkajtysa, „Fanfan Tulipan” (1979) w reżyserii Wieńczysława Glińskiego, „66 upadki Bunga czyli Demoniczna kobieta” (1983) Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Janusza Tartyłło, „Jan Maciej Karol Wścieklica” (1985) w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego. Ze smutkiem i głębokim żalem żegnamy znakomitego aktora. Jego córce, a naszej koleżance, Katarzynie Kozak oraz całej rodzinie Zmarłego składamy głębokie wyrazy współczucia" - czytamy.

Córka żegna Andrzeja Kozaka

Katarzyna Kozak, również aktorka, pożegnała swojego ojca i poinformowała o dacie pogrzebu. "Kochani, drodzy Państwo.... dziękuję... serce mi się kraje na milion kawałków.... smutek przeogromny i pustka ogarnia moje ciało... ale gdyby nie Wy pękłabym jak bańka mydlana... słowa otuchy od Was dodają mi sił... wiem, że czas będzie najlepszym lekarstwem.. Dobrze, że Was mam... Dziękuję z całego serca..." -czytamy.

Pożegnanie aktora odbędzie się 1.03.2023 roku o godz. 16.00 w kaplicy przy cmentarzu przy ul. Chotomowskiej 35 w Jabłonnej. 

Żałobnik przewrócił pomnik na pogrzebie Kamińskiego
Sonda
Czy czarny to według Ciebie jedyny kolor odpowiedni na pogrzeb?

Dlaczego Polacy UMIERAJĄ ZBYT WCZEŚNIE? Powody są banalne.

Posłuchaj rozmowy z lekarzem i poznaj najczęstsze przyczyny!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany