Wielka strata

Aktor "M jak miłość" zmarł tragicznie. Znajomi zbierają pieniądze dla rodziny

2023-07-10 18:44

- Z ogromnym bólem zawiadamiamy o śmierci naszego Kolegi, Aktora Teatru Polskiego w Bydgoszczy (TPB) Jakuba Ulewicza, który odszedł 27 czerwca. To niewyobrażalna strata dla polskiego teatru, który żegna wybitnego Aktora i Artystę - napisano w środę na Facebooku bydgoskiego teatru. Artysta miał 56 lat, był synem znanej aktorskiej pary Wacława Ulewicza (+63 l.) i Krystyny Rutkowskiej-Ulewicz (+87 l.), grał m.in. w "M jak miłość" i "Barwach szczęścia". Teraz znajomi Ulewicza zbierają pieniądze dla jego rodziny.

- Trudno nam uwierzyć w to, co się stało, jeszcze trudniej o tym pisać i próbować wyrazić nasze uczucia. Z ogromnym bólem zawiadamiamy o śmierci naszego Kolegi, Aktora Teatru Polskiego w Bydgoszczy Jakuba Ulewicza, który odszedł 27 czerwca 2023 r. - napisano. - To niewyobrażalna strata dla polskiego teatru, który żegna wybitnego Aktora i Artystę. To wielka pustka dla naszego zespołu, który stracił Przyjaciela - podkreślono we wpisie. - W obliczu tragedii nasze myśli kierujemy w stronę najbliższych Kuby, którym przekazujemy najszczersze kondolencje i wyrazy wsparcia - czytamy we wpisie podpisanym przez zespół TPB.

Poinformowano, że Jakub Ulewicz był związany z Teatrem Polskim w Bydgoszczy od 2004 r. "Na scenie naszego Teatru stworzył ponad czterdzieści wspaniałych ról. W ostatnim czasie bydgoska publiczność mogła go podziwiać w spektaklach: "Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach" w reż. Anny Smolar, "Komediantka" w reż. Anity Sokołowskiej, oraz "Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele" w reż. Jędrzeja Piaskowskiego" - przypomniano.

Jakub Ulewicz urodził się 30 marca 1967 r. w Poznaniu. W 1989 r. ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jak wyjaśniono, dorobek Jakuba Ulewicza na bydgoskiej scenie został doceniony przez władze miejskie i wojewódzkie – w 2014 otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Bydgoszczy z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru oraz Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 2018 r..

Jakub Ulewicz był także aktorem filmowym i telewizyjnym. Części publiczności znany był z licznych filmów i seriali, m.in. "Kryminalni", "Prawo Agaty", "Trzeci oficer" czy "Lincz" - podkreślono.  Grał także w "Na Wspólnej", "M jak miłość", "Barwach szczęścia" a ostatnio w "Koronie królów. Jagiellonowie". Jej mama, Krystyna Rutkowskiej-Ulewicz była gwiazdą serialu "Niania", a ojciec Wacław Ulewicz także był aktorem. Pogrzeb Jakuba Ulewicza odbył się 10 lipca o godz. 14.00 na Starych Powązkach. Aktor został pochowany w grobie rodziców.

Zbiórka dla rodziny aktora "M jak miłość"

Jakub Ulewicz pozostawił żonę Yanę oraz córkę Sonię. - 27 czerwca b.r. w tragicznych okolicznościach odszedł nasz kolega Kuba Ulewicz pozostawiając w żałobie Yanę i Sonię. Postanowiliśmy założyć tę zbiórkę by wesprzeć ich w tym najtrudniejszym momencie. (...) W obliczu tak wielkiej tragedii my, tj. koleżanki i koledzy, bliscy, znajomi, przyjaciele i ludzie, którzy mieli przyjemność kiedykolwiek z nim obcować w życiu, na scenie czy planie filmowym, mamy szansę wesprzeć Jego Żonę Yanę i 8 letnią Córeczkę Sonię i dać im odczuć, że nie zostały same, kiedy życie tak zadrwiło z losu i napisało ten tragiczny scenariusz. Zorganizowaliśmy tę zbiórkę by wesprzeć ich finansowo. Zebrane wpłaty pomogą im przetrwać pierwsze miesiące bez Kuby. Zapewnią budżet na opłaty i wszelkie koszty, które muszą ponieść po tak niespodziewanej stracie bliskiej osoby. Możemy rozwiązać choć jeden z problemów, które na nich spadły i ciążą teraz na barkach Yany - czytamy na zrzutka.pl.

Celem jest zebranie 50 tysięcy złotych. Na razie udało się uzbierać ponad 9 tys. złotych.

Skromny pogrzeb gwiazdy "Niani". Tak wygląda grób Krystyny Rutkowskiej-Ulewicz [WIDEO]

Nie żyje gwiazda seriali "Niania", "Ojciec Mateusz", "M jak miłość" i wielu innych
Listen on Spreaker.