Jan Greber nie żyje

i

Autor: Piotr Liszkiewicz/SUPER EXPRESS

Jego role przeszły do historii

Nie żyje mąż Marzeny Trybały. Aktor grał w "Zmiennikach" i "07 zgłoś się"

2023-08-16 20:47

Nie żyje Jan Greber, znany polski aktor, prywatnie mąż słynnej seksbomby z czasów PRL Marzeny Trybały. O śmierci artysty poinformował warszawski oddział Związku Artystów Scen Polskich. Jan Greber 20 sierpnia skończyłby 84 lata. Zapamiętamy go szczególnie z ról z kultowych polskich serialach "07 zgłoś się" i "Zmiennicy". Marzena Trybała wyszła za Jana Grebera w 1980 roku.

Nie żyje Jan Greber, mąż Marzeny Trybały

Jan Greber nie żyje. Mąż Marzeny Trybały miał 83 lata. Artysta nie był tylko aktorem, lecz także zasłużonym działaczem na rzecz kultury. O jego śmierci przeczytaliśmy na profilu warszawskiego oddziału ZASP na Facebooku. - Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że zmarł Jan Greber - aktor, menadżer kultury, reżyser, kierownik artystyczny, impresario, dyrektor teatrów m.in. w Łodzi, w Poznaniu, w Krakowie i w Warszawie. W latach 2002-2005 pełnił funkcję p.o. Dyrektora Generalnego ZASP. Od 1966 roku był członkiem Związku Artystów Scen Polskich ZASP - Stowarzyszenia. Zawsze pomocny i wrażliwy na potrzeby środowiska artystycznego. Będzie nam Go bardzo brakowało. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy współczucia - czytamy w komunikacie. Jan Greber grał m.in. w serialach "07 zgłoś się", "Zmiennicy" czy "Rzeka kłamstwa".

Marzena Trybała o swoim drugim mężu: "Czasem mi żal"

Jan Greber był drugim mężem Marzeny Trybały (pierwszym był Władysław Roman Dąbrowski). Wyszła za niego w 1980 roku. Spytana kiedyś, czy jest daleki od ideału, odparła wymownie. - Daleki nie jest, ale ideałem też nie jest. Za ideały się nie wychodzi i nie ma ich na świecie za wiele - stwierdziła Marzena Trybała. Mąż aktorki wcześnie zakończył karierę sceniczną, co być może było receptą na udane małżeństwo. - Mąż po etapie intensywnej pracy w Teatrze Polskim w Poznaniu, gdzie się poznaliśmy, zdecydował: "Stawiamy na ciebie". I zajął się zawodem pokrewnym, w którym się spełnia. Czasem mi żal, bo jest świetnym aktorem, ale doceniam tę decyzję. Gdybyśmy nadal oboje robili to samo, dawno już nie bylibyśmy razem - przyznała Marzena Trybała. 

W naszej galerii prezentujemy, jak przez lata zmieniała się Marzena Trybała

Groby polskich kompozytorów filmowych. Niezapomniani