Nie żyje Konrad Łatacha. Występował m.in. w serialu Dom i w Teatrze Dramatycznym w Warszawie

i

Autor: Zrzut ekranu - YouTube Darek JUCHUM Photography

Nie żyje Konrad Łatacha. Występował w serialu "Dom"

Konrad Łatacha (+65 l.) był cenionym polskim aktorem, reżyserem i poetą. Zmarł 26 czerwca 2022 roku. Fani mogą kojarzyć go z roli Jacka Bawolika w serialu "Dom". Po emigracji do Wielkiej Brytanii wystąpił w serialu BBC "Wyhin & Penkowski", a także był związany z eksperymentalnym teatrem "Babel".

Konrad Łatacha w 1981 roku ukończył PWST w Krakowie. W dyplomowym przedstawieniu "Pieszo" Mrożka, reżyserowanym przez Jerzego Jarockiego, zagrał syna. W tej samej roli zadebiutował w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, gdzie współpracował z takimi sławami jak: Jerzy Jarocki, Jan Łomnicki, Maciej Prus, Andrzej Chrzanowski, Krzysztof Orzechowski czy Krzysztof Kelm. W ostatnich latach był członkiem zespołu Sceny Polskiej. Publiczność zapamiętała wiele jego aktorskich wcieleń, m.in. to w spektaklu "Gęś z przystawkami" czy wspaniałego Rejenta w "Zemście". W pamięci fanów pozostanie także spektakl online z jego udziałem - "Białe kwiaty i czarne - Norwid w dwusetną rocznicę urodzin". Jego talent można było podziwiać w serialu "Dom", gdzie wcielił się w postać Jacka Bawolika. 

Nie żyje Konrad Łatacha

Aktor Konrad Łatacha zmarł 26 czerwca około 23:00.

Swoje postacie sceniczne obdarzał prawdą charakterów, bogactwem wyrazu i siłą ekspresji. Na scenie konsekwentnie budował napięcie po mistrzowsku operując ciszą i dźwiękiem zgłosek, melodią frazy i słowa. Jego postacie tragiczne cierpiały niebywale, a komiczne były megakomiczne. Tam, gdzie trzeba, potrafił zdecydowanie przerysować, ale też stonować, delikatnością i ciszą wzbudzić szczególne współczucie - wspomina aktora E-teatr.

Sonda
Czy lubisz chodzić do teatru?
Groby znanych reżyserów cz. 1 Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE