Nie żyje Józef Kazimierz Hendzel

i

Autor: archiwumTVP / Forum

Wielka strata

Nie żyje legenda TVP. Józef Hendzel pojawiał się w "Wiadomościach"

2023-06-23 8:22

Zmarł Józef Kazimierz Hendzel (+82 l.), który przez wiele lat był członkiem zarządu głównego Polskiego Związku Głuchych. Słynny tłumacz języka migowego pojawiał się w programach Telewizji Polskiej, gdzie migał przede wszystkim serwisy informacyjne. Wiadomo już, kiedy odbędzie się pogrzeb Hendzela.

- Z żalem i smutkiem zawiadamiamy, że zmarł długoletni Sekretarz Zarządu Głównego Polskiego Związku Głuchych Józef Kazimierz Hendzel. Pogrzeb odbędzie się w dniu 26 czerwca 2023 roku o godzinie 12.00, Msza święta w Kościele św. Katarzyny ul. Fosa 17. O godzinie 13:00 uroczystość na cmentarzu na Służewcu, ul. Wałbrzyska - podał Zarząd Główny Polskiego Związku Głuchych na Facebooku.

Przypomnijmy, że tłumacze na język migowy w TVP pojawiają się od lat. Nie tylko tłumaczą serwisy informacyjne, czy obrady Sejmu. Można ich także zobaczyć przy okazji programów rozrywkowych. Słynna stała się m.in. tłumaczka koncertu pieśni powstańczych, czy kolęd. Ostatnio było także głośno o tłumaczce podczas Eurowizji i występu Blanki.

Juror TVN "zjechany" za krytykowanie tłumaczki w czasie kolęd: Żenujący człowiek

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany