Marcin Tyszka

i

Autor: instagram.com/tyszka_marcin

Marcin Tyszka

Juror TVN "zjechany" za krytykowanie tłumaczki w czasie kolęd: Żenujący człowiek

2022-12-25 22:00

Do tej pory Małgorzata Limanówka ze Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego, znana była z migania podczas koncertów "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki". Teraz pojawiła się podczas transmisji kolędowania z bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ludźmierzu, z udziałem pary prezydenckiej. Taki sposób ekspresji nie spodobał się Marcinowi Tyszce, jurorowi "Top model".

Wesołych Świąt ! Wszystko rozumiem, jest tłumaczenie, aaale nie można bardziej neutralnie ? … TVP … raczej trudno się skupić na kolędach ?Właśnie dostałem relację dzięki @zadrogagorzny PS 90% programów nie ma tłumaczenia , niech każdy będzie tłumaczony na język migowy wtedy nie będzie zaskakiwać … w dziwniejszych czasach to żaden problem by emitować kanał z tłumaczeniem lub bez, można tez dodać napisy jak w kinie lub Netflix ? - napisał Marcin Tyszka na Instagramie.

Z pewnością juror show TVN, nie spodziewał się, że zostanie ostro skrytykowany za swój wpis w internecie o tłumaczce języka migowego z koncertu kolęd w Ludźmierzu.

Powrót ekspresyjnej tłumaczki. Szaleje w rytm pieśni powstańczych

- Hmmm… jestem osoba głucha, nie widzę nic dziwnego w tym. Wszystko jest jak w porządku w języku migowym. Tłumaczka na najwyższym poziomie. Może pan powinien pojsc na kursy PJM to będzie pan idealny na casting ?, a tak to błogosławionego wieczoru życzę proszę Pana! - czytamy w komentarzu. Dalej było jednak zdecydowanie bardziej krytycznie:

- Może zanim zacznie się krytykować, to warto zadać sobie tyle "trudu" i dowiedzieć się, że w języku migowym używa się ekspresywnej mimiki i w ogóle czemu tak jest? Jest to dosłownie kilka czy kilkanaście minut w internecie.

- Trochę słabe, ta pani jest wspaniała. Lepiej się zagłębić w jej pracę niż pisać takie rzeczy w Wigilię.

- Żenujący człowiek. Powinien się wstydzić. Oglądałam kawałek i też wróciłam uwagę na tłumaczkę, ale uważam, że jej ekspresja była wspaniała. Ta pani, tłumacząc, wyczuwała się w rytm kolęd. Szacun, dobra robota dla osób niesłyszących.

Nasi Partnerzy polecają