Marta Stelmaszczyk

i

Autor: Face SPPA - Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji Marta Stelmaszczyk

Nie żyje 33-letnia Marta Stelmaszczyk. Jej serial kochały tysiące dzieci

2021-09-18 16:40

Marta Stelmaszczyk odeszła w połowie września 2021 roku w wieku 33 lat. Była producentką seriali animowanych i filmów dokumentalnych, a w latach 2018-2019 dyrektorką Studia Miniatur Filmowych. Była także związana z Running Rabbit Films. Stelmaszczyk brała udział w tworzeniu nagradzanych produkcji dla dzieci, w tym bajek Disneya!

Marta Stelmaszczyk kierowała produkcją filmu dokumentalnego „Odmienne stany świadomości” z 2020 roku i „Praktycznego pana”, filmu animowanego z tego samego roku. Wcześniej pracowała nad produkcją seriali animowanych, takich jak „Agatka” czy „Mami Fatale”. Ten drugi opowiada o przygodach kucharki Mami, która gotuje z własnoręcznie uprawianych warzyw. Towarzyszy jej psiak i prosiaczek. Całość okraszona jest wyjątkowym humorem i nieposkromioną wyobraźnią. Serial został wielokrotnie nagrodzony na Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA oraz na Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży "KinoJazda". Wiele dzieci uwielbiało oglądać zabawne przygody zmyślnej Mami, bajka jest obecnie do oglądania w TVP VOD. Poza tym Marta Stelmaszczyk brała udział w tworzeniu „Bali”, „Czarodziejskiej góry” oraz dubbingu do bajek Disneya. Prywatnie producentka była entuzjastką żeglarstwa i wycieczek górskich, ukończyła Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz: Pracowała na planie "W pustyni i w puszczy". Pochowają ją po 9 miesiącach

Pogrzeb Marty Stelmaszczyk odbył się w czwartek 16.09 o 12:00 w parafii św. Kazimierza w Pruszkowie przy ulicy Józefa Ignacego Kraszewskiego 23, o czym poinformowało na swoim Facebooku Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji.

Sprawdź: Mieczysław Czechowicz. Koszmarna młodość i wyniszczająca choroba. Niezapomniani

Sonda
Czy ty lub twoje dzieci oglądały "Mami Fatale"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE