Nie żyje młody polski komik i aktor Norbert Bajan. Zasłynął występem w TVN

2024-04-19 16:41

Resort Komedii poinformował o śmierci Norberta Bajana. Był on mistrzem improwizacji i prowadził związane z tym kursy. Działał także na rzecz środowisk LGBT, prowadząc m.in. Korony Równości, galę organizowaną przez Kampanię Przeciw Homofobii. Zmarłego aktora i komika wspomniała także aktorka Katarzyna Kołeczek, która występowała z nim w "Dzień dobry TVN".

Nie żyje Norbert Bajan

i

Autor: Baranowski /AKPA

- Z ogromnym bólem żegnamy naszego przyjaciela, Norberta Bajana. Norbert był wspaniałym kolegą, uwielbianym nauczycielem, wiernym przyjacielem. Zawsze uśmiechnięty, zawsze z dobrym słowem, zawsze gotowy, aby wysłuchać, pogadać i pomóc. Od samego początku wspierał naszą scenę swoim talentem i ciężką pracą. Był zawsze podporą dla swoich współpracowników i nigdy nie szczędził czasu i zaangażowania dla projektów, w które wierzył - czytamy na profilu Resortu Komedii.

Norbert Bajan był także aktorem, zagrał m.in. kierowcę w filmie "Bóg internetów" z 2021 roku. Pojawił się również w "Dzień dobry TVN", gdzie mówił o błędach popełniamy w komunikacji. Razem z Katarzyną Kołeczek przedstawili trzy scenki z tym związane.

- Odszedł piękny człowiek. Chodzące światło. Dobro i talent. Norbert, zapamiętam Twój niesamowity uśmiech, serdeczność, piękno wewnętrzne i zewnętrzne. Nawet nie wiesz jak bardzo będę za Tobą tęsknić - napisała Kołeczek na Instagramie. 

- Drodzy przyjaciele, drodzy uczniowie Szkoły Impro. Z najgłębszym smutkiem przekazujemy Wam dzisiaj tragiczną wiadomość. Odszedł od nas Norbert Bajan, członek naszego zespołu, wybitny instruktor, improwizator, muzyk, tancerz. Swoim ogromnym talentem inspirował zarówno uczniów Szkoły na swoich warsztatach, jak i wszystkie osoby współpracujące z nami. Nic nam nie zastąpi jego dobroci, mądrości i ciepła - czytamy także na profilu Szkoła Impro na Facebooku.

Groby autorów wierszyków, bajek, piosenek i kołysanek dla dzieci. Niezapomniani

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki