Nie żyje Natalia LL. Była nazywana Andym Warholem w spódnicy

2022-08-12 15:32

Natalia LL nie żyje. Słynna artystka zmarła 12 sierpnia 2022 roku. Jej prace wzbudzały sporo kontrowersji, a trzy lata temu zostały usunięte z Muzeum Narodowego. Chodziło o słynne fotografie z bananem...

Natalia Lach-Lachowicz

i

Autor: Łukasz Szelag/REPORTER

W wieku 85 lat, 12 sierpnia, zmarła Natalia LL, a właściwie Natalia Lach-Lachowicz. O jej śmierci poinformował na Facebooku jej przyjaciel Mateusz Kozieradzki: "Szanowni Państwo, dziś rano odeszła Natalia LL. Była i zawsze pozostanie jedną z najbliższych mi osób. Nie tylko pracowaliśmy razem, ale również się przyjaźniliśmy. O dacie i godzinie pogrzebu poinformuje niebawem" — napisał.

Groby słynnych malarzy cz. 2. Niezapomniani

Natalia LL i jej słynne banany

Artystka zajmowała się grafiką i malarstwem. Łączyła różne techniki, uwielbiała performence, filmy eksperymentalne i fotografię. Jej prace zawsze wzbudzały wielkie emocje. Szczególnie głośno było o jej cyklu fotografii i wideo "Sztuka konsumpcyjna" z 1972, które można było zobaczyć w Muzeum Narodowym, ale trzy lata temu usunięto wystawę. Problemem miały być zdjęcia kobiety, która w dwuznaczny sposób je banany i parówki. Taka decyzja muzeum wywołała spory sprzeciw.

Groby słynnych architektów cz. 1. Niezapomniani
Sonda
Znasz prace Natalii LL?