Ryszard Kotys nie żyje. Słynny Paździoch zmarł w wieku 88 lat NOWY

i

Autor: Studio

Nie żyje Ryszard Kotys. Straszna choroba zabrała gwiazdę "Świata według Kiepskich" [WIDEO]

2021-01-28 12:45

Jeszcze nie tak dawno fanów serialu "Świat według Kiepskich" przybiła wiadomość o śmierci Dariusza Gnatowskiego, czyli serialowego Boczka. Niestety nie zobaczymy już Mariana Paździocha, w którego przez lata wcielał się Ryszard Kotys. Aktor filmowy i teatralny zmarł dziś w nocy po ciężkiej chorobie. Miał 88 lat.

W październiku 2020 roku odszedł Dariusz Gnatowski (†59 l.). Fani serialu "Świat według Kiepskich" byli wstrząśnięci. Teraz spotykał ich podwójny cios. Kolejny wybitny aktor, który przez lata wcielał się w kultową postać Mariana Paździocha odszedł z tego świata. O śmierci Ryszarda Kotysa poinformował Polsat: - Dziś w nocy po ciężkiej chorobie zmarł Ryszard Kotys, aktor filmowy i teatralny, reżyser i scenarzysta. Mimo 88 lat, aktor nadal grał w serialu. Wycofał się za to z występów w teatrze i filmach. 

ZOBACZ:Dariusz Gnatowski umierał w cierpieniu. Dramatyczna relacja lekarza TYLKO U NAS [WIDEO]

Ryszard Kotys nie żyje. Słynny Paździoch zmarł w wieku 88 lat

Kim był Ryszard Kotys?

Aktor w 1953 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Krakowie, debiutował na deskach Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Następnie współpracował jeszcze z wieloma innymi teatrami, m. in. z teatrem Wybrzeże w Gdańsku oraz z Teatrem Polskim we Wrocławiu. W Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi zajmował się również reżyserią. Od 1999 roku występował jako Marian Paździoch, ale był jednym z kandydatów do roli głównego bohatera. Rolę Ferdynanda Kiepskiego ostatecznie otrzymał Andrzej Grabowski. Ryszard Kotys był dwukrotnie żonaty. Z pierwszą żoną Barbarą Wojtkowską rozwiódł się po około 20 latach małżeństwa. Ma z nią syna Piotra, kapitana żeglugi wielkiej. W latach 80. ożenił się z młodszą o 26 lat aktorką Kamilą Sammler. Ma z nią syna Eryka. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE