Nie żyje znany aktor. "Serca rozbiły się na miliony kawałków"

2024-05-25 11:33

Nie żyje Maciej Luśnia. Aktor znany z filmów "Różyczka" i "Karol - człowiek, który został papieżem", a także seriali "Ojciec Mateusz" czy "Barwy szczęścia" odszedł w wieku zaledwie 55 lat. O śmierci mężczyzny poinformowali jego przyjaciele z teatru.

Maciej Luśnia nie żyje

i

Autor: JAN BIELECKI/EAST NEWS

Maciej Luśnia przez wiele lat związany był z krakowskim Starym Teatrem. Do niedawna występował w Krakowskim Teatrze Komedia. Informacje o śmierci artysty podały portale zajmujące się tematyką filmową. Według ich ustaleń aktor zginął w czwartek - 20 maja 2024 roku.

Zobacz też: Nie żyje znany pisarz. Tragiczną informację potwierdziła przyjaciółka

Znany aktor Maciej Luśnia nie żyje

Maciej Luśnia był bardzo rozpoznawalnym aktorem. Artysta występował w spektaklach teatralnych, filmach oraz w kultowych serialach. Luśnia zagrał między innymi w takich hitach jak: "Karol - człowiek, który został papieżem", "Różyczka" oraz "Śmierć jak kromka chleba".

Wielu fanów będzie go pamiętać go również z seriali - zagrał m.in. w "Pierwszej miłości", "Barwach szczęścia", "Na dobre i na złe", "Prawie Agaty" i "Ojcu Mateuszu".

Zobacz też: Rocznica śmierci Tekielego już niedługo. Kowalczyk opublikowała wymowne zdjęcie

Jak zginął Maciej Luśnia?

Maciej Luśnia zginął w wypadku samochodowym. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że aktor jechał na plan filmowy. Artystę pożegnali m.in. koledzy z teatru, w którym pracował. Zdobyli się na bardzo emocjonalne wyznanie. Trzeba przyznać, że ich słowa chwytają za serce. Widać, że bardzo dobrze dogadywali się z Maciejem i cenili jego aktorski kunszt.

"Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego przyjaciela i aktora - Macieja Luśni. Kochany Maćku, nasze serca rozbiły się na miliony kawałków, będzie nam Ciebie brakowało. Łączymy się w bólu z rodziną" - napisali przyjaciele Macieja w sieci.

Dodali także specjalną dedykację. "Żegnamy Cię Twoim ukochanym poetą Wyspiańskim i fragmentem z "Wyzwolenia": Tę ziemię ukochałem szałem i w żądzy palącej posiadłem ciałem! Jestem w każdym człowieku, żyję w każdym sercu."

Zobacz też: Tragiczne informacje z planu "Nasz nowy dom". Nie żyje uczestniczka programu, osierociła wnuczkę, którą wychowywała samotnie

Zobacz też: Nie żyje żona znanego muzyka. Płyną smutne wieści

Rozwiąż nasz quiz: QUIZ. Śmierć w polskich serialach. Pamiętasz, jak zginęła ta postać? Sprawdź się

QUIZ. Śmierć w polskich serialach. Pamiętasz, jak zginęła ta postać? Sprawdź się

Pytanie 1 z 10
Jak zginęła Hanka Mostowiak z serialu "M jak Miłość"?
Sonda
Wierzysz w życie po śmierci?
Groby autorów wierszyków, bajek, piosenek i kołysanek dla dzieci. Niezapomniani

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki