Stanisław Tym

i

Autor: AKPA

Żegnamy

Nie żyje żona Stanisława Tyma. Wystąpiła w kultowej scenie w "Misiu"

2023-07-10 9:07

Zmarła Anna Tym z domu Kokozow. Była ona żoną Stanisława Tyma (86 l.), z którym przez lata prowadziła działalność związaną z wystawianiem przedstawień artystycznych. Małżonkowie mieszkali na małej wsi nieopodal jeziora Wigry w województwie podlaskim.

Anna Tym była scenografem związanym w latach 80. z Teatrem Dramatycznym w Elblągu. Wystąpiła także w epizodzie w filmie "Miś". Zagrała pasażerkę w samolocie do Londynu prosząca stewardesę o pomoc w wypełnieniu dokumentu (miała tylko wodę kolońską). Jej rola była dubbingowana przez Janinę Traczykówną (+91 l.).

O żonie Stanisława Tyma wiadomo niewiele. W mediach można jedynie przeczytać o tym, że aktor ofiarnie pielęgnował ją w chorobie, a ta z kolei pomagała mu w walce z rakiem żołądka. Kobieta zmarła kilka dni temu o czym poinformowano w nekrologu. - Dnia 4.07.2023 roku odeszła Nasza Kochana Siostra i Ciocia Anna Tym z domu Kokozow. Anulko, pewnie tam, gdzie jesteś znowu spacerujesz po łąkach, zbierasz poziomki, projektujesz wystawy i prowadzisz wesołe pogaduchy z Mamą... - czytamy w obwieszczeniu zamieszczonym przez rodzinę.

Groby aktorów filmów "Kogel-mogel", "C.K. Dezerterzy", "Miś". Niezapomniani

Listen on Spreaker.
Groby aktorów Misia, C.K. Dezerterzy i Kogel-mogel. Niezapomniani