Emilian Kamiński

i

Autor: AKPA / Niemiec

Ogromna strata

Nowe informacje o pogrzebie Emiliana Kamińskiego. Kiedy się odbędzie?

2022-12-28 12:20

Rodzina, przyjaciele i fani opłakują Emiliana Kamińskiego, który odszedł 26 grudnia w wieku zaledwie 70 lat. Aktor, który od jakiegoś czasu chorował, zostanie najprawdopodobniej pochowany w rodzinnym grobie. Kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie? Na pewno nie w tym roku.

Emilian Kamiński był uwielbianym przez Polaków aktorem i reżyserem. Ostatnie lata życia spędził głównie na deskach Teatru Kamienica, który założył razem z drugą żoną w 2009 roku. Jednak poza angażowaniem się w tworzenie spektakli, grał w "M jak miłość", gdzie wcielał się w ojca Magdy Marszałek (Anna Mucha) oraz ojczyma Kingi Zduńskiej (Katarzyna Cichopek). Mężczyzna ma na koncie jednak wiele innych ról, za które na zawsze pozostanie w pamięci wielu widzów. W związku z gorącym okresem świąteczno-noworocznym, pogrzeb Emiliana Kamińskiego nie odbędzie się w tym roku. Bliscy chcą w ciszy i spokoju zaplanować każdy szczegół wyjątkowej ceremonii pożegnania.

Emilian Kamiński nie żyje. Kiedy odbędzie się pogrzeb?

Fani zastanawiali się, czy ich ukochany artysta zostanie pochowany jeszcze przed sylwestrem. Dziś wiemy już, że pogrzeb odbędzie się w 2023 roku, jednak dokładna data nie jest jeszcze znana. Rodzina i bliscy nie spodziewali się tak tragicznego w skutkach zdarzenia, jakie miało miejsce 26 grudnia o godzinie 7:30. Spekuluje się również o miejscu, gdzie spocznie ciało Emiliana Kamińskiego. Jak podaje "Fakt", najbardziej prawdopodobną opcją jest wybór rodzinnego grobu aktora. Niewykluczone jednak, że zostanie pochowany na warszawskich Powązkach, gdzie spoczywają wybitni i docenieni artyści.

Warto dodać, że przeniesienie pogrzebu na styczeń może być związane z faktem, że Teatr Kamienica nie zawiesił działalności nawet na jeden dzień, a wszystkie spektakle grane są zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Nawet żona Kamińskiego, Justyna Sieńczyłło (53 l.), ma zaplanowany występ na 31 grudnia. Jak czytaliśmy we wtorek w oświadczeniu placówki, "repertuar pozostaje bez zmian zgodnie z wolą dyrektora".

Sonda
Emilian Kamiński był dobrym aktorem?
Nasi Partnerzy polecają