Dziadek Ochmana komentuje zachowanie ukraińskiego jury

i

Autor: Akpa Dziadek Ochmana komentuje zachowanie ukraińskiego jury

Ochman nie wygrał przez brak nagich tancerek?! Dziadek Krystiana komentuje zachowanie ukraińskiego jury

2022-05-15 15:38

Choć Eurowizja 2022 się zakończyła, to wciąż nie ustają kontrowersje związane z konkursem. Oburzony zachowaniem ukraińskiego jury jest dziadek Krystiana Ochmana (22 l.), Wiesław Ochman (85 l.). Słynny tenor i żywa legenda polskiej sceny muzycznej skomentował wynik reprezentanta Polski, a zarazem swojego ukochanego wnuka.

Cóż to był za wieczór, cóż to była za noc. Eurowizja 2022 już za nami, a zwycięzcą został zespół z Ukrainy - Kalush Orchestra. Polska w tym roku wiązała wielkie nadzieje z Krystianem Ochmanem i chyba wszyscy wierzyliśmy, że muzyk z operowym głosem ma szansę namieszać w konkursie. Tak się jednak nie stało. Głosowanie jury było wyjątkowo niekorzystne dla naszego reprezentanta, gdyż zdobył on zaledwie 46 punktów. Nieco lepiej wypadł według publiczności, gdyż fani konkursu przyznali mu 105 punktów. Oburzenia nie wywołują niskie noty Polaka, a fakt, że w głosach jury z Ukrainy Krystian Ochman został całkowicie pominięty. Piosenka "River" nie otrzymała ani jednego punktu. O komentarz w tej sprawie Pomponik poprosił Wiesława Ochmana - dziadka naszego reprezentanta. Słynny muzyk żartował, że być może na drodze do zwycięstwa Krystianowi stanął brak nagich tancerek.

Krystian zaśpiewał znakomicie. Występ był spójny w każdym detalu, przyjemnie się na to patrzyło. (...) 12. miejsce to bardzo przyzwoity wynik. Może gdyby Krystian przyprawił sobie długi smoczy ogon i machał na scenie jego końcówką, a pan Agustin Egurrola rozebrał tancerki do naga, pewnie miałby lepsze noty (śmiech). Ale tak na poważnie - tancerki dały wspaniały show i nie rozumiem afery o to, że jedna z nich wpadła na Krystiana na scenie. To był zamierzony efekt i do tego bardzo dobry - komentował słynny tenor w rozmowie z pomponik.pl.

W rozmowie z portalem Wiesław Ochman odniósł się także do zachowania ukraińskiego jury. Tenor twierdzi, że było ono szokujące. 

Coraz bardziej zdumiewa mnie ten konkurs. Tworzy się tam przepaść między wrażliwością jurorów i publiczności. Dwa różne bieguny. Przykład? Publiczność ukraińska dała Krystianowi najlepsze noty, a jurorzy z Ukrainy nie zdecydowali się nawet na jeden punkt. Szokujące. (...) Dostałem masę wiadomości i telefonów z gratulacjami od przyjaciół z całego świata, niestety prawie każdy miał wątpliwości co do oceny Krystiana - mówił Wiesław Ochman.

Co sądzisz o zachowaniu Ukraińskiego jury? Daj znać w komentarzach.

Eurowizja. Rodzina Ochmana
Sonda
Zespół Kalush Orchestra zasłużył na zwycięstwo w Eurowizji 2022?