Odwiedziliśmy grób Pawła Królikowskiego. Jeden szczegół zwraca szczególną uwagę

2021-11-06 16:09

Od Wszystkich Świętych 2021 minęło już kilka dni. W święto zmarłych masowo odwiedzaliśmy cmentarze, stawiając znicze na grobach bliskich. Nie zapomniano też o wielkich sławach, których już z nami nie ma. Na grobie Pawła Królikowskiego, jednego z najpopularniejszych polskich aktorów, pojawiło się morze zniczy i kwiatów. Kilka dni później odwiedziliśmy jego grób. Jeden szczegół zwrócił szczególną uwagę.

Paweł Królikowski to jeden z najpopularniejszych i najwybitniejszych polskich aktorów. Niezapomnianego Kusego z "Rancza" wspominają nie tylko widzowie kultowej produkcji TVP. Paweł Królikowski odszedł zdecydowanie za wcześnie - zmarł mając ledwie 58 lat. Przed 1 listopada na jego grobie pojawił się m.in. wieniec od przyjaciół z Polsatu - "Pawełku, pamiętamy o Tobie" - brzmiał napis na szarfie. Z kolei 1 listopada przy grobie aktora modliły się dziesiątki warszawiaków i fanów z różnych zakątków kraju. Kilka dni po uroczystości Wszystkich Świętych na grobach widać już zdecydowanie mniej zniczy i kwiatów. W piątek postanowiliśmy odwiedzić grób Pawła Królikowskiego. Na pomniku znajdowało się kilkanaście zniczy, choć większość była już wypalona. Tylko w kilku tlił się jeszcze słaby ogień. To, co zwraca szczególną uwagę, to jeden ze zniczy, w którym równo palił się płomień. Gdy przyjrzeliśmy się mu z bliska, oniemieliśmy! Okazało się, że był to znicz od premiera Mateusza Morawieckiego. Zobaczcie, jak wyglądał grób Pawła Królikowskiego kilka dni po Wszystkich Świętych na filmie.

Grób Pawła Królikowskiego. Piękny pomnik na Powązkach

Nowy grób Paweł Królikowski pojawił się na Powązkach Wojskowych w lipcu. Ekipa kamieniarzy  z miejscowości Gałkówek-Kolonia koło Brzezin postawiła Królikowskiemu piękny pomnik nagrobny. To płyta z włoskiego granitu i marmuru oraz konstrukcja z krzyżem wypełniona kamieniami półszlachetnymi, a konkretniej minerałami z zielonego fluorytu. Całość uzupełnia wygrawerowany cytat: "Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech..." z podpisem aktora oraz cokół z nazwiskiem i rokiem urodzin i śmierci: Paweł Królikowski 1961-2020 Aktor".

Grób Pawła Królikowskiego po Wszystkich Świętych. Jeden szczegół zwraca uwagę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE