Nowy grób Pawła Królikowskiego

i

Autor: mat. własny Piękny pomnik nagrobny na Powązkach Wojskowych

Paweł Królikowski ma nowy grób! Krzyż jak błyskawica

2021-07-22 8:25

Zmarły w lutym 2020 roku na guza mózgu. Aktor Paweł Królikowski (58 l.) spoczął w Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Przez długie miesiące odtwórca roli Kusego w "Ranczu", miał bardzo skromny grób. Usypany kopczyk był pokryty gałązkami iglaków. Co jakiś czas pojawiały się na mogile także świeże kwiaty. Kilka tygodni temu stan grobu cenionego aktora był w opłakanym stanie. Rośliny z powodu upałów wyschły i wszystko wyglądało bardzo niekorzystnie. Na szczęście Królikowski doczekał się nagrobka z prawdziwego zdarzenia.

Z uwagi na pandemię koronawirusa, wdowa po aktorze, Małgorzata Ostrowska-Królikowska (57 l.), czekała na odpowiednią chwilę by postawić zmarłemu mężowi nowy grób. Świetną okazją był moment tuż przed Festiwalem Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej im. Pawła Królikowskiego w Kudowie-Zdroju, który odbędzie się w dniach 23-25 lipca. W poniedziałek 19 lipca ekipa kamieniarzy z miejscowości Gałkówek-Kolonia koło Brzezin (woj. łódzkie) pojawiła się na Powązkach Wojskowych i postawiła Królikowskiemu piękny pomnik nagrobny. Specjaliści z firmy Topaz położyli płytę z włoskiego granitu i marmuru oraz konstrukcję z krzyżem wypełnionym kamieniami półszlachetnymi - minerałami z zielonego fluorytu. Całość uzupełnia wygrawerowany cytat: "Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech..." z podpisem aktora oraz cokół z nazwiskiem i rokiem urodzin i śmierci: Paweł Królikowski 1961-2020 Aktor".

Grób Pawła Królikowskiego w opłakanym stanie! [SZOKUJĄCE ZDJĘCIA]

Udało nam się dowiedzieć, że firma specjalizuje się w oryginalnych nagrobkach. Wcześniej postawiła m.in. grób Oldze "Korze" Sipowicz (+67 l.), która także pochowana jest na Powązkach Wojskowych. Autorką nagrobka Pawła Królikowskiego jest młoda rzeźbiarka Aleksandra Śmietana (31 l.). - Studiowała rzeźbę, arteterapię, edukację artystyczną i psychologię. W 2014 roku obroniła z wyróżnieniem swój pierwszy dyplom magisterski z rzeźby na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w pracowni prof. Macieja Zychowicza. W 2019 roku ukończyła warszawską Akademie Sztuk Pięknych pod kierunkiem prof. Adama Myjaka. W 2015 roku otrzymała stypendium zagraniczne na Universidad de Castilla-La Mancha en Cuenca w Hiszpanii. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą m. in. w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Niemczech. Jej praca została nagrodzona w konkursie Figurativas 2019 i znalazła się w stałej kolekcji Museu Europeu d'Art Modern w Barcelonie - czytamy na stronie 101projekt.pl.

Wdowa po Królikowskim sprzątała grób męża [ZDJĘCIA]

Przypomnijmy, że nowe groby mają także Emil Karewicz (+97 l.) i Jerzy Gruza (+87 l.), którzy pochowani są obok Pawła Królikowskiego.

Nowy grób Emila Karewicza. Syn postawił mu piękny pomnik. Napis po angielsku [ZDJĘCIA]

Reżyser "Czterdziestolatka" miał skromny grób. Teraz zamiast kopczyka telewizor i trudne do rozszyfrowania daty [WIDEO]

Nowy grób Pawła Królikowskiego. Powązki Wojskowe. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE