Magdalena Krzemień

i

Autor: Jacek Kurnikowski/AKPA

Opole 2022: Debiuty. Kto wygrał konkurs?

2022-06-19 1:25

18 czerwca na Festiwalu Opole 2022 odbył się Konkurs Debiuty. Wykonawcy walczyli o nagrodę Karolinki im. Anny Jantar. Jedną z faworytek była Kaja Gniecioszek. Kto wygrał Debiuty na Festiwalu Opole 2022?

Opole 2022: Debiuty. Wykonawcy

Koncert Debiuty na Festiwalu Opole 2022 rozpoczął się 18 czerwca o godz. 23:15. Była to 40. odsłona konkursu, w trakcie którego artyści rywalizowali o nagrodę Karolinki im. Anny Jantar, a także nagrodę publiczności (widzowie oddawali głosy na wykonawców w głosowaniu sms-owym). Faworytką Debiutów na Festiwalu Opole 2022 była Kaja Gniecioszek. Kogo jeszcze mogliśmy usłyszeć podczas koncertu? 

Na konkursie Debiuty na Festiwalu Opole 2022 wystąpili: 

  • Kaja Gniecioszek - „Głowa do góry”, 
  • Marie - „Babyhands”, 
  • Magdalena Meg Krzemień - „Od dzisiaj”, 
  • Weronika Szymańska - Pióra”,
  • Basia Gąsienica Giewont - „Nie będę”, 
  • Anna Hnatowicz - „Naucz mnie żyć od nowa”, 
  • Amelia Dubanowska - „Ortygia” (laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki), 
  • Franciszek Barnowski - „Dom” (laureat „Szansy na sukces”), 
  • Wiktor Kowalski -  „Co dnia” (laureat „Szansy na sukces”), 
  • SSKJEGG - „Odżyję” (laureaci konkursu Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu).

Konkurs Debiuty w amfiteatrze w Opolu poprowadzili Ida Nowakowska oraz Tomasz Wolny, telewidzowie mogli usłyszeć także gościnne występy artystów takich jak Ania Rusowicz, Iza Zalewska, Jan Traczyk, Kamil Czeszel, Aleksandra Szmyd, Tadeusz Seibert, Marcin Sójka, Filip Lato czy Karolina Stanisławczyk.

Festiwal Opole 2022: kto wygrał Debiuty?

Uczestnicy koncertu Debiuty walczyli o nagrodę Karolinki im. Anny Jantar i nagrodę publiczności. Kto wygrał konkurs Debiuty na 59. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu

Nagrodę Karolinki im. Anny Jantar wygrała Magdalena Meg Krzemień, a nagrodę publiczności - Wiktor Kowalski! Gratulujemy!

Kim jest Magda Meg Krzemień?

Piosenkarka Magdalena Meg Krzemień zdobyła popularność dzięki udziałowi w programie The Voice of Poland. Pojawiła się w ósmej edycji i zachwyciła wykonaniem piosenki Million Reasons Lady Gagi. Trafiła do drużyny Marii Sadowskiej i dotarła aż do półfinału. Na co dzień mieszka w Opolu i od zawsze marzyła, żeby zaśpiewać na opolskiej scenie. 

Kto zdobył nagrodę publiczności?

Podczas Koncertu Debiutów w Opolu przyznawana jest również nagroda publiczności. Dostał ją Wiktor Kowalski z piosenką "Co dnia".

Sonda
Koncert Debiuty na Festiwalu w Opolu 2022. Który z artystów, Twoim zdaniem, wypadł najlepiej?
Kaja Gniecioszek - wyjątkowa wersja piosenki "Głowa do góry"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE