Pan Kleks znowu w kinach. Milionerka za wszystko zapłaci

2021-11-26 15:08
SG Pan Kleks
Autor: SE SG Pan Kleks

Chyba nie ma Polaka, który nie znałby książki czy filmu „Akademia pana Kleksa”. Historia, która wyszła spod pióra Jana Brzechwy i opowiada o niesfornym Adasiu Niezgódce, 23 uczniach i ich nauczycielu Ambrożym Kleksie, powstanie na nowo. Jak dowiedział się „Super Express”, najbogatsza Polka, Dominika Kulczyk (44 l.), zasponsoruje ekranizację. Poznajcie szczegóły.

Książka dla dzieci „Akademia pana Kleksa” została wydana w 1946 r. Na ekran przeniósł ją 37 lat później zmarły w tym roku reżyser Krzysztof Gradowski (†78 l.). W tytułową postać Pana Kleksa wcielił się brawurowo Piotr Fronczewski (75 l.). Jak udało nam się ustalić, ta niesamowita lektura zostanie zekranizowana na nowo. – Maciej Kawulski postanowił zrobić nowego „Pana Kleksa”. Właśnie pracuje nad szczegółami – usłyszeliśmy. Kiedy zadzwoniliśmy do reżysera i zapytaliśmy o jego pomysł, nie chciał nic zdradzić. – Jeszcze jest za wcześnie, bym mógł cokolwiek powiedzieć – usłyszeliśmy. „Super Express” dowiedział się jednak, że w film postanowiła zaangażować się milionerka i filantropka Dominika Kulczyk. – Postanowiła sfinansować tę produkcję – dowiedzieliśmy się.

Ale nie ma się co dziwić. Córka Jana Kulczyka (†65 l.) wchodzi w biznes filmowy. Dominika od niedawna związana jest ze spółką dFlights, która na swoim koncie ma kilka sukcesów. Współprodukowała m.in. „Salę samobójców. Hejter”.

– Film to czasem ucieczka, a czasem piękna i trudna podróż, śmiech, łzy, złość, radość. Bycie tu i bycie tam – wyznała Dominika. – Dlatego tak bardzo mnie ten świat fascynuje, bo sprawia, że jesteśmy w ciągłej myślowej drodze ku nam samym – dodała.

ZOBACZ: Kinga Rusin idzie na wojnę z Anną Popek. Gwiazda TVP miażdży dziennikarkę

Sonda
Pamiętasz "Akademię pana Kleksa"?
Najlepsze filmy Piotra Fronczewskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE