Patryk Vega stracił ukochane lamborghini. Auto trafiło na LICYTACJĘ. Za ile poszło?

2021-12-15 5:31
Auto Patryka Vegi zlicytowane
Autor: Akpa/papara18 Auto Patryka Vegi zlicytowane

W ubiegłym roku Patryk Vega (44 l.) przeżył szok, kiedy do jego drzwi zapukała skarbówka i odebrała mu ukochane lamborghini warte 2,5 mln zł. Okazało się, że reżyser nie zapłacił należnego cła. Auto zostało zarekwirowane i po prawie 1,5 roku trafiło na licytację.

Patryk Vega słynie z zamiłowania do drogich i luksusowych aut. Jedno z nich właśnie bezpowrotnie stracił. W ubiegłym roku samochód zarekwirowała Krajowa Administracja Skarbowa.

– Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nadzoruje śledztwo w sprawie przestępstwa skarbowego dotyczącego uszczuplenia należności celno-podatkowych w związku z uzyskaniem na podstawie podrobionego dokumentu zwolnienia od należności sprowadzonego z USA do Polski w 2019 r. w ramach mienia przesiedleńczego samochodu marki Lamborghini Aventador – poinformowała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Patryk Vega odsłania kulisy zamachu bombowego w Polsce. "Zginęły cztery niewinne osoby"

Przez wiele miesięcy nie było wiadomo, co się dzieje z zarekwirowanym autem, a Vega szybko pocieszył się nową bryką – czerwonym ferrari. Jak udało się nam ustalić, 6 grudnia doszło do pierwszej licytacji lamborghini, ale nie przyniosła ona rozstrzygnięcia. Być może z powodu wysokiej ceny wywoławczej, która zgodnie z przepisami wynosiła 3/4 szacunkowej wartości. „Wartość szacunkowa ruchomości ustalona została w oparciu w wycenę biegłego skarbowego z dnia 30.07.2021 r. i wyniosła 2 193 800 zł” – czytamy.

Tydzień później doszło do kolejnej licytacji. Cena wywoławcza spadła do połowy wartości auta. I wtedy pojawili się chętni...

– Informujemy, że aukcja dotycząca auta Lamborghini Aventador LP750-4 Roadster SV została zakończona. Ruchomość została wylicytowana – usłyszeliśmy.

Urzędnicy nie chcieli podać kwoty, za jaką zostało sprzedane auto, ale jak udało nam się ustalić, było to 1,45 mln zł. Reżyser nie wziął udziału w licytacji.

Tomasz Oświeciński uderza w Patryka Vegę. To koniec ich współpracy

Patryk Vega lepszy niż detektyw Rutkowski? Znienawidzą go bywalcy agencji towarzyskich?
Sonda
Czy lubisz filmy Patryka Vegi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE