Shazza i Paweł Kukiz w Opolu

i

Autor: Super Express Shazza i Paweł Kukiz w Opolu

To była sensacja!

Paweł Kukiz na festiwalu w Opolu. Razem z nim na scenie... Shazza, legendarna wokalistka disco polo!

2023-06-08 15:19

Festiwal w Opolu to święto polskiej muzyki. Na scenie amfiteatru od 60. lat pojawiają się największe gwiazdy estrady. Wśród nich znalazł się także Paweł Kukiz. Legendarny lider Piersi wystąpił razem z... Shazzą, wokalistką disco polo. Duet przeszedł do historii i często określany jest jako jeden z najbardziej kontrowersyjnych. Pamiętacie ten występ?

Shazza i Paweł Kukiz razem na festiwalu w Opolu

1999 rok. Niepokorny rockmen Paweł Kukiz występuje ze swoim zespołem Piersi. Nieoczekiwanie na scenie zjawia się ona - królowa disco polo. Razem wykonują przebój "Zośka". Jak czytamy na stronie artystki na Facebooku - był to początek ich współpracy. "Wspólny występ odbił się głośnym echem w mediach, które do tej pory próbowały stworzyć konflikt między artystami różnych gatunków muzycznych. Shazza i Paweł Kukiz pokazali nie tylko, że muzyka łączy pokolenia, ale przede wszystkim muzyka ma łączyć ludzi. Dając im radość i zabawę, jednocześnie odcinając się od wszelkich plotek i manipulacji medialnej. Muzyczna para nie zakończyła współpracy na jednym występie. Tego samego roku wspólnie wyruszyli w letnią trasę koncertową!" - czytamy.

Na scenie z Pawłem Kukizem wystąpiła także Dominika Kurdziel, aktorka znana z serialu "Świat według Kiepskich". Występy Kukiza z gośćmi przypadły fanom do gustu. "Paweł Kukiz w życiowej formie, do tego Shazza i Dominika Kurdziel i jak dla mnie rewelacyjny dobór repertuaru, pokazujący nie tylko kunszt muzyczny, ale też zabawę i żonglerkę gatunkami muzycznymi, które to stały się znakiem rozpoznawczym Piersi" - czytamy na stronie Magiczne lata 90.

Sonda
Shazza - czy lubisz twórczość ikony disco polo?