Maciej Musiał

i

Autor: AKPA

Piękny gest Macieja Musiała. Podzielił się cząstką siebie…

2022-02-26 11:05

Kiedy większość ludzi skupia się na pomocy materialnej dla pogrążonej w wojnie Ukrainy, aktor znany doskonale z serialu „Rodzinka.pl” postanowił dać od siebie potrzebującym coś jeszcze. Gwiazdor udał się do punktu krwiodawstwa, by podzielić się swoją krwią, nazywaną także darem życia.

Maciej Musiał uznał, że dużo cenniejszą pomocą niż materialne rzeczy będzie krew, a ta w czasie wojny przelewa się w dużo większych ilościach niż w czasach pokoju. Być może to właśnie jego piękny dar pomoże komuś przeżyć.

 

- Krew o danej grupie trafia tam, gdzie jest w danym momencie potrzebna. Oznacza to, że może trafić do Polskiego szpitala, ratując czyjeś życie. Jednocześnie zapasy przekazywane są również na Ukrainę, więc może trafić również tam. 🇺🇦 Krwiodawstwo zawsze ma sens i jest bezcenną pomocą, dlatego warto się teraz zmobilizować i oddać krew. Ona na pewno się nie zmarnuje i bardzo przyda się w tym niezwykle trudnym momencie. Krew oddać można w każdym centrum krwiodawstwa w Polsce - napisał na Instagramie aktor i załączył zdjęcia z punktu krwiodastwa.

Taka postawa zasługuje na pochwałę i jest godna naśladowania. Niemal każdy może zostać honorowym dawcą krwi. Zresztą ten piękny gest spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem w sieci. Brawo Maciej!

Pamiętajmy, że krew ratuje życie, jeśli możemy, podzielmy się nią z innymi. To naprawdę nic nie kosztuje.

Poniżej przypominamy galerię zdjęć z udziału Macieja Musiała w serialu "Czas honoru".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE