Piotr Kraśko jeździł bez prawa jazdy. Dziennikarz usłyszał zarzuty! Co grozi gospodarzowi "Faktów" TVN?

2022-05-13 10:50
Piotr Kraśko usłyszał zarzuty
Autor: papara18 Piotr Kraśko usłyszał zarzuty

Piotr Kraśko (51 l.) był bohaterem jednego z największych skandali ubiegłego roku. Jak ustalił wtedy „Super Express”, dziennikarz TVN prowadził pojazd bez uprawnień. I to przez około 6 lat! Sprawą zajęła się prokuratura, a w piątek 13 maja, gospodarz „Faktów” usłyszał zarzuty.

Jak informowaliśmy w grudniu ubiegłego roku, Piotr Kraśko wpadł przez przypadek. Policja zatrzymała go na początku kwietnia 2021 roku do rutynowej kontroli w woj. podlaskim. Okazało się, że nie tylko nie ma przy sobie prawa jazdy, lecz także od kilku lat ma cofnięte uprawnienia. Zgodnie z prawem, jazda samochodem w takim przypadku jest przestępstwem. W rozmowie z nami, dziennikarz nie wypierał się tego zdarzenia. - To prawda, sytuacja miała miejsce w kwietniu - oświadczył.

W lutym, portal TVP Info poinformował, że do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dziennikarza. Dochodzenie nie ma jednak związku z wydarzeniami z kwietnia 2021 roku, a z 19 sierpnia 2016 roku.

"W przypadku K. chodzi o inne zachowania, wynikające m.in. z publikacji medialnych, kiedy to dziennikarz miał prowadzić pojazdy, jeszcze zanim doszło do zdarzenia z kwietnia 2021 r.".

Zobacz: Piotr Kraśko ma "osobistego kierowcę". Wiemy, kto to!

Co grozi za jazdę bez prawa jazdy? Jaką karę może otrzymać Piotr Kraśko?

Piotr Kraśko usłyszał w piątek 13 maja zarzut prowadzenia pojazdu bez uprawnień. Jak przekazała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz dziennikarz przyznał się, ale nie złożył wyjaśnień. 

- Dziennikarz w piątek usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu po cofnięciu uprawnień (art. 180a k.k.). Przyznał się, ale nie złożył wyjaśnień. Wyraził zgodę na publikację wizerunku i pełnych danych osobowych - przekazała Aleksandra Skrzyniarz. Grozi mu w najlepszym przypadku grzywna, a w najgorszym nawet 2 lata pozbawienia wolności.

- Prowadząc na drodze publicznej pojazd mechaniczny marki BMW, nie zastosował się do decyzji prezydenta Warszawy z 22 kwietnia 2014 r. o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami silnikowymi w zakresie kategorii A i B - dodaje rzeczniczka.

Piotr Kraśko dwa razy stracił prawo jazdy

W 2009 r. media pisały o tym, że Piotr Kraśko stracił prawo jazdy za punkty karne.W 2014 roku ponownie zatrzymano mu uprawnienia do prowadzenia pojazdów. By je odzyskać, prezenter TVN musiałby zdać ponownie egzamin. Jednak nie zrobił tego. – W 2015 r. prawomocnie utracił uprawnienia decyzją prezydenta Warszawy. Od tego momentu każdorazowe kierowanie samochodem to już przestępstwo – mówi nam osoba znająca sprawę.

Zobacz: Piotr Kraśko skazany. Dziennikarz jeździł samochodem bez uprawnień kilka lat! Co on sobie myślał?

Piotr Kraśko usłyszał zarzut. Co mu grozi:

Jechał jak szalony i nie miał prawa jazdy
Sonda
Czy Kraśko powinien jeszcze jeździć samochodem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE