Wzruszający widok

Piotr Woźniak-Starak zmarł trzy lata temu. Tak dziś wygląda jego grób

2022-08-18 4:10

Piotr Woźniak-Starak zginął 18 sierpnia 2019 roku w tragicznym wypadku na motorówce na jeziorze Kisajno. Informacja o zaginięciu producenta filmowego była prawdziwym szokiem. Po miesiącach, mąż Agnieszki Woźniak-Starak doczekał się pięknego grobu. Zobaczcie w naszej galerii jak wygląda w rocznicę tragicznych wydarzeń.

Piotr Woźniak-Starak został pochowany w swojej posiadłości w Fuledzie na Mazurach. Okazało się, że pochówek odbył się nielegalnie, a sprawą zajął się sąd w Giżycku. 24 marca 2021 r. zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd Rejonowy w Giżycku uznał Mirosława S. za winnego popełnienia zarzucanego mu wykroczenia, ale odstąpił od wymierzenia obwinionemu kary. 

Zobacz: Piotr Woźniak - Starak spoczął w rodzinnej posiadłości. Czy pochówek był nielegalny? Sąd podjął decyzję!

Piotr Woźniak-Starak ma także drugi, symboliczny grób na cmentarzu na warszawskich Powązkach. Mogiła znajduje się na wolnym polu nagrobnym w otoczeniu zabytkowych kwater. Jeszcze kilka miesięcy temu znajdował się na niej jedynie kamień. 

Najbliżsi producenta zlecili włoskim projektantom wybudowanie prawdziwego mauzoleum. Grobowiec wykonany jest z wysokiej jakości kamienia, który w częściach przyjechał do Polski z Włoch. Na miejscu składali go włoscy specjaliści. Trzeba przyznać, że pokaźne wymiary budowy robią wrażenie i widać ją już z daleka! 

Grób Piotra Woźniaka-Staraka jest wzorowany na przedwojennych mogiłach i został ukończony w lipcu ubiegłego roku.

Zobacz: Tak zrobili grób Piotra Woźniaka-Staraka, że widać go już z połowy cmentarza! Dzieło włoskich projektantów powala! [ZDJĘCIA]

Tak się zmieniał grób Piotra Woźniaka-Staraka

Wejścia do mauzoleum strzeże specjalnie przygotowany świecznik, które przypomina gałęzie drzewa i pełni funkcję drzwi. Znalazło się także miejsce na świeże kwiaty. Wrażenie robi również znajdujący się na dachu krzyż, przez który do środka dostają się promienie słoneczne, tworząc przy tym piękny znak na posadzce. Nad wejściem widnieje z kolei napis „STARAK”.

Zobacz: Grób Piotra Woźniaka-Staraka 2 lata po śmierci. Monitoring i kłódka strzegą pomnika

Zobaczcie jak wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka w rocznicę jego śmierci:

Sonda
Jak oceniasz nowy grób Piotra Woźniaka-Staraka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE