Tak wyglądał pogrzeb Andrzeja Nowaka. Rozdzierające serce wyznanie żony i wieniec od Andrzeja Dudy [ZDJĘCIA, RELACJA]

2022-01-28 14:19
Pogrzeb Andrzeja Nowaka
Autor: Marek Kudelski/Akpa Pogrzeb Andrzeja Nowaka

Andrzej Nowak (62 l.) zmarł nagle 4 stycznia 2022 roku. Jego odejście to potworny cios dla najbliższych i fanów zespołów TSA i Złe Psy. 28 stycznia, ponad trzy tygodnie po jego śmierci, rodzina i przyjaciele żegnają muzyka w domu przedpogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Zobaczcie relację z uroczystości, która ma charakter państwowy.

Pogrzeb Andrzeja Nowaka rozpoczął się o godzinie 11:00. Właściwa ceremonia zaczęła się o godzinie 13:00. Przez dwie godziny bliscy i fani legendarnego muzyka mogli oddać mu ostatni hołd w domu przedpogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Po uroczystości żałobnej nastąpi złożenie Urny w kolumbarium na cmentarzu miejscowym.

Żona muzyka informowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że jego pogrzeb będzie transmitowany na żywo w sieci. Fani mogą towarzyszyć swojemu idolowi w ostatniej drodze, transmisja rozpoczęła się o godzinie 13:00. Uroczystość ma charakter państwowy, a za jej organizację odpowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. 

RELACJA Z UROCZYSTOŚCI:

11:00 Rodzina, przyjaciele i bliscy gromadzą się w domu pogrzebowym wokół urny z prochami Andrzeja Nowaka. W ciągu dwóch godzin będą mogli oddać się zadumie, powspominać i pożegnać muzyka.

12:00 Nasi fotoreporterzy uczestniczą w ostatnim pożegnaniu Andrzeja Nowaka. Przed domem pogrzebowym znalazły się naprawdę spore tłumy. Zobaczcie niżej specjalnie przygotowaną dla Was galerię zdjęć z pogrzebu muzyka. 

DALSZA CZĘŚĆ RELACJI POD GALERIĄ

13:00 W pogrzebie Nowaka uczestniczą jego najbliżsi i przyjaciele z zespołów TSA i Złe Psy, a także znajomi z klubu motocyklowego Road Runners. Przy urnie znalazły się wieńce, jeden z nich zostawili członkowie fanklubu zespołu TSA. Szczególną uwagę zwraca wiązanka z żółtych róż od żony Justyny, na której znalazło się osobiste wyznanie. "Na zawsze pozostaniesz w moim sercu" - czytamy na wstążce.

13:10 Na uroczystości pojawił się również Marek Suski, polityk Prawa i Sprawiedliwości i szef Rady Programowej Polskiego Radia.

13:20 Przy urnie znalazł się także wieniec w biało-czerwonych barwach, który przekazał Prezydent Polski Andrzej Duda. 

13:40 Żałobnicy kierują się w stronę miejscowego cmentarza, gdzie nastąpi złożenie Urny w kolumbarium. 

14:10 Urna z prochami Andrzeja Nowaka spoczęła już kolumbarium. Wokół niej wciąż gromadzą się żałobnicy. Wielu z nich robi zdjęcia.

14:20 Przy kolumbarium wciąż gromadzi się mnóstwo żałobników. W tle było słychać ryk silników motocykli, który przestraszył część zgromadzonych osób. Uroczystości pogrzebowe dobiegły końca. Transmisja z uroczystości została już zakończona.

Nagła śmierć Andrzeja Nowaka była szokiem dla jego najbliższych i fanów. Ostatnio muzyk występował na andrzejkowym koncercie w klubie Muzyczna Owczarnia w Jaworkach. Nic nie zwiastowało tej nagłej tragedii.

Andrzej Nowak urodził się 9 kwietnia 1959 r. w Opolu. W 1979 r. wraz z basistą Tomaszem Zatwarnickim założył heavymetalowy zespół TSA, czyli "Tajne Stowarzyszenie Abstynentów". W latach 80. grał z Tadeuszem Nalepą i Martyną Jakubowicz, współtworzył także sesję I Ching. W 1999 założył zespół Złe Psy.

Sonda
Czy spisałaś/łeś już testament?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE