Jan Borysewicz, Rafał Paczkowski

i

Autor: Gałązka/AKPA; Palicki/AKPA

Wybitna postać

Pogrzeb legendy polskiego rocka. Słowa Jana Borysewicza rozrywają serca

2023-09-19 9:47

We wrześniu polskim show-biznesem wstrząsnęła wiadomość o śmierci legendy polskiego rocka i współtwórcy wielu kultowych filmów. Rafał Paczkowski brał udział w nagrywaniu niezliczonej ilości przebojów takich grup jak Perfect czy Lady Pank. I właśnie lider tej drugiej kapeli - Jan Borysewicz - po pogrzebie Rafała Paczkowskiego napisał słowa, które rozrywają serca. Pogrzeb legendy polskiego rocka odbył się w poniedziałek, 18 września na Cmentarzu Służewieckim Nowym w Warszawie.

Pogrzeb Rafała Paczkowskiego. Jan Borysewicz z Lady Pank oddał hołd muzykowi

Rafał Paczkowski nie żyje - ta wiadomość była wielkim ciosem dla całego środowiska artystycznego w Polsce. Wybitny realizator dźwięku współpracował z wieloma znakomitymi zespołami. W specjalnym komunikacie Rafała Paczkowskiego pożegnał zespół Perfect. - Z przykrością informujemy, że 9 września 2023 roku zmarł Rafał Paczkowski, muzyk i kompozytor, m.in. realizator dźwięku albumów Perfect-u "Jestem" i "Geny" - czytamy. Dziewięć dni po śmierci odbył się pogrzeb legendy polskiego rocka. Po uroczystości hołd przyjacielowi oddał Jan Borysewicz. - Dzisiaj pożegnaliśmy naszego wspaniałego Przyjaciela. Stworzyliśmy wspólnie dla Was wiele niezapomnianych utworów. Wielka strata i smutek. Rafał Paczkowski, spoczywaj w pokoju - napisał lider grupy Lady Pank.

Kim był Rafał Paczkowski, przyjaciel Jana Borysewicza?

Rafał Paczkowski z Janem Borysewiczem współpracował szczególnie blisko. Muzyk odpowiadał za realizację dźwięku na trzech ważnych płytach zespołu Lady Pank: "Tacy sami", "Zawsze tam, gdzie ty" i "Na na" . Agencja Muzyczna Polskiego Radia po śmierci legendarnego twórcy podkreśliła, że Rafał Paczkowski był "genialnym reżyserem dźwięku". Przyjaciel Jana Borysewicza i zespołu Lady Pank komponował także utwory dla znanych wykonawców - napisał muzykę m.in. do "Dłoni" Majki Jeżowskiej i "Wesołej szkoły" Krzysztofa Antkowiaka. Rafał Paczkowski miał 61 lat. 

Zobacz w naszej galerii, jak zmieniał się Jan Borysewicz i jak wygląda w wieku 68 lat

Pogrzeb Franciszka Pieczki