Jolanta Fraszyńska - rodzinnym miastem aktorki są Mysłowice

i

Autor: AKPA

Prokuratura bada sprawę Jolanty Fraszyńskiej

2018-03-16 11:35

Białostocka prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie "piramidy sztuki", w której oszczędności życia straciła m.in. Jolanta Fraszyńska. Aktorka zainwestowała majątek w dzieła sztuki nowoczesnej.

Jolanta Fraszyńska zainwestowała sporą sumę w tzw. nowe Amber Gold, czyli Galleri New Form. Aktorka dała się namówić na ryzykowną inwestycję w dzieła sztuki nowoczesnej. Problem w tym, że galeria, która podpisywała umowy z klientami okazała się oszustem! Pod koniec lutego 2018 roku funkcjonariusze ABW wkroczyli do siedziby firmy.

Fraszyńska oszukana. Na czym polegał przekręt?

Osoby znane z show-biznesu podpisywały z galerią umowę, na mocy której kupowały dzieło sztuki. Dostawały certyfikat, potwierdzający, że zostali jego właścicielami, choć często nie widzieli go na oczy. Joanna S., właścicielka Galleri New Form, obiecywała klientom, że ich roczny zysk wyniesie nawet około 30 proc. Niestety, do dziś nie odzyskali zainwestowanych pieniędzy.

Prokuratura w Białymstoku prowadzi śledztwo

Śledztwo w sprawie Galleri New Form nadzoruje Prokuratura Regionalna w Białymstoku. Postępowanie dotyczy prowadzenia bez zezwolenia działalności polegającej na gromadzeniu środków pieniężnych osób fizycznych i prawnych w celu obciążenia ich ryzykiem oraz doprowadzenia klientów do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ok. 300 mln zł oraz prania brudnych pieniędzy. Za te przestępstwa grozi do 10 lat więzienia i grzywna do 10 mln zł.W oświadczeniu przesłanym mediom Joanna S. stwierdza, że trudności w płatnościach zobowiązań wobec klientów są przejściowe i zostaną uregulowane w najbliższym czasie, a jej galeria nie jest piramidą finansową. - Postępowanie jest w toku, do tej pory nikomu nie przedstawiono zarzutów - poinformowała Prokuratura Regionalna w Białymstoku.

ZOBACZ TAKŻE: Kim jest córka Fraszyńskiej i Gonery? To ona wyreżyserowała popularny teledysk

Nasi Partnerzy polecają