Krystyna Prońko kończy 75 lat

i

Autor: Akpa Krystyna Prońko kończy 75 lat

Artystka kończy 75 lat

Prońko wyznała kogo nie lubi. Będziecie zaskoczeni

Zaśpiewała wielki hit „Jesteś lekiem na całe zło”. Wciąż jest aktywna na scenie – od 1969 r. Krystyna Prońko 14 stycznia będzie obchodzić 76. urodziny i ciągle nie daje o sobie zapomnieć. Próbowała swoich siła w polityce, była radną Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej. Ale przede wszystkim jest częścią naszego świata artystycznego. Prońko ma cały czas rękę na pulsie. Okazało się, że gwiazda ceni sobie Edytę Górniak (50 l.).

– Na początku Edyta na pewno nie miała świadomości swojego potencjału, dopiero z czasem się tego uczyła... Bez względu na to, jak się potoczyły i nadal się toczą sprawy zawodowe Edyty, to ona nie straci tego, co ma – wyznała Krystyna Prońko w internetowym wywiadzie „WojewódzkiKędzierski” i dodała: – Jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Jest wiele rzeczy, które ona może zrobić. Może w tej chwili jest w ślepej uliczce.

Powiedziała również, kto jej ostatnio podpadł.  Dawid Podsiadło... to zjawisko socjologiczno-psychologiczne na pierwszym miejscu, a dopiero potem muzyczne. Dawid pisze bardzo dobre teksty, ale do muzyki bym się czepiała. Zresztą nie tylko do niego. On warunki wokalne ma raczej cienkie – opowiadała jubilatka.

Prońko na scenie występuje nieprzerwanie od 54 lat. Jest cenioną w Polsce i za granicą wokalistką jazzową i rockową. Ma na swoim koncie kilka odznaczeń za działalność artystyczną. Jak zaczynała?

– Mieszkaliśmy z rodzicami w trzypiętrowej kamienicy. Był tam świetny pogłos, co odkryłam któregoś dnia, wracając ze szkoły. Później chodziłam do szkoły muzycznej i tak się zaczęło... – wspominała.

Nasi Partnerzy polecają