Radek Liszewski sprzedaje swoją willę nad jeziorem. Kosmiczna cena!

2022-11-24 13:00

Radek Liszewski (36 l.) to wokalista zespołu Weekend oraz jeden z najpopularniejszych muzyków disco polo w Polsce. Pod koniec lata 2022 roku gwiazdor wyprowadził się ze swojej ogromnej willi w Sejnach i postanowił ją sprzedać. Teraz on i jego żona, Dorota Liszewska, mieszkają w domu w Warszawie. Powody tej radykalnej decyzji muzyk zdradził w rozmowie z mediami.

Radek Liszewski to lider i wokalista zespołu Weekend, który wylansował przeboje takie jak "Ona tańczy dla mnie", "Jesteś zaje****a", "Za każdą chwilę z tobą". Prywatnie muzyk jest mężem i ojcem. Radosław Liszewski i Dorota Liszewska doczekali się dwóch synów: Norberta (26 l.) i Jakuba (20 l.). Pod koniec lata 2022 roku państwo Liszewscy wyprowadzili się ze swojej willi w Sejnach i kupili dom w Warszawie. Jak tłumaczył lider Weekendu, decyzję tę podjęli ze względu na pracę swoich synów.

- W stolicy mieszkali już nasi synowie, więc postanowiliśmy się tu przenieść, by być bliżej nich. Tu mam wszystko pod nosem, co jest związane z moją pracą, a stamtąd każda sprawa to wyprawa na cały dzień. Teraz jak idę do telewizji, piję kawę i wskakuję do studia, a tak zawsze 600 kilometrów musiałem nadrabiać tam i z powrotem - powiedział w rozmowie z "Faktem".

Tyle za swoją willę chce Radek Liszewski. Dom jest ogromny!

Na razie willa w Sejnach stoi pusta, ale lada moment może się to zmienić, bo muzyk wystawił ją już na sprzedaż. Za imponującą posiadłość trzeba zapłacić ponad dwa miliony złotych! Cena jest niebagatelna, ale nie bez powodu Radosław Liszewski chce tę nieruchomość właśnie taką sumę. Dzięki instalacji fotowoltaicznej, sam dom nie generuje prawie żadnych kosztów.

- Tam jest prawie 200-metrowy piękny dom z działką i widokiem na jezioro. Jest tam pięć pokoi i garaż. Dom nie wymaga też żadnego nakładu, bo jest samowystarczalny. [...] Prądu starcza na cały dom. Budynek sam się nim ogrzewa i jest bezkosztowy. Nic tylko zamieszkać, żyć i się cieszyć – dodał w tej samej rozmowie.

Jak możemy przeczytać w jednym z serwisów nieruchomości, na którym opublikowano ogłoszenie, utrzymanie domu to koszt zaledwie 100 złotych miesięcznie (z wyłączeniem opłat gruntowych i mieszkalnych). Co więcej, dom posiada własną linię brzegową, a las znajduje się zaledwie 250 metrów dalej. Na działce jest nie tylko przestronny garaż, ale także domek z przestrzenią na grilla, sauna i dwa budynki gospodarcze. Willa składa się z przestronnego salonu z kuchnią i jadalnią, czterech sypialni, dwóch łazienek (jedna na poziomie -1), pralni oraz kuchni letniej. Posiada również poddasze użytkowe o powierzchni 60 metrów kwadratowych, które umożliwia stworzenie tam przestrzeni rekreacyjnej.

W 2020 roku Radka Liszewskiego odwiedził Mateusz Szymkowiak z "Pytania na śniadanie". Gwiazdor disco polo wyznał wówczas, że nie chciałby zamienić domu z widokiem na jezioro na mieszkanie w Warszawie. 

- Tak, Sejny to przepiękne miejsce, bardzo zielone i malownicze. Cudownie się tu żyje, mieszka i ładuje akumulator - powiedział Szymkowiakowi.

Żona Radka Liszewskiego w letnie poranki uwielbiała wstawać wraz ze słońcem i pić kawę na tarasie. Muzyk powiedział jednak "Faktowi", że Dorota odnalazła się w nowej rzeczywistości. Jest szczęśliwa, że ma swoich synów tak blisko. Jak dodał Radek Liszewski, dzieci chętnie ich odwiedzają.

Zobaczcie, jak wygląda podlaska willa Liszewskiego w naszej galerii! Skusilibyście się na nią?

Sonda
Słuchasz zespołu Weekend?