Ralph Kaminski w żałobie. Stracił osobę, która zmieniła jego życie: "Mam złamane serce"

2023-12-04 19:26

Ralph Kaminski podzielił się bardzo smutną informacją. Nie żyje Anna Domżalska, wykładowczyni na Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie prowadziła zajęcia na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Wykształciła wielu znakomitych wokalistów. To pod jej skrzydłami kształcił się Rafał. Dziś zdruzgotany pisze o złamanym sercu. Anna Domżalska miała 60 lat.

Ralph Kamiński

i

Autor: AKPA/Instagram @ralphkaminski

Ralph Kamiński w żałobie. Opublikował emocjonalne pożegnanie

Ralph Kaminski stracił osobę, która miała ogromny wpływ na rozwój jego kariery wokalnej. Piosenkarz zamieścił bardzo osobisty i emocjonalny wpis na Instagramie, w którym poinformował o śmierci Anny Domżalskiej, nauczycielki, która przez lata uczyła go śpiewu. "Jestem zdruzgotany… Dzisiaj odeszła Pani Ania. Anna Domżalska, jedna z najważniejszych osób na mojej drodze zawodowej. Niedawno skończyła 60 lat. Była moją nauczycielką śpiewu, moją guru, nauczyła mnie ciężkiej pracy, pokory, śpiewać tak, jak w życiu bym nie przypuszczał że mógłbym. Pani Aniu, będę za panią ogromnie tęsknił. Zmieniła Pani moje życie. Kocham panią, mam złamane serce" - napisał w pożegnaniu. Pod postem pojawiło się wiele słów otuchy i wsparcia. Jedna z internautek pięknie podsumowała: "Zostanie na zawsze w twojej twórczości".

Kim była Anna Domżalska?

Anna Domżalska była absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie ukończyła kierunek Pedagogika Instrumentalna w klasie fortepianu oraz wydział Wokalno-Aktorski. Przez kilkanaście lat była wykładowczynią tejże uczelni na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Jak informuje serwis gdyniaopen.pl współpracowała także z wieloma teatrami muzycznymi w Polsce, przygotowując wokalnie solistów oraz zespoły do spektakli musicalowych. W jej portfolio znalazły się m.in.: "Upiór w Operze", "Nędznicy", "Rent", "Piękna i bestia", "Mamma Mia", "Shrek", "Ghost", "Evita", "Czarownice z Eastwick", "Nine", "Rodzina Addamsów", "Pippin, Jekyll & Hyde", "Sister Act" i "Footloose".

Quiz. Polskie przeboje świąteczne z czasów PRL. Jak dobrze pamiętasz tamte piosenki?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment świątecznego hitu „Z kopyta kulig rwie” śpiewanego przez Skaldów i Alibabki. „Ciągną, ciągną sanie, góralskie koniki, hej, jadą w saniach panny...”