Ranczo 10 sezon. Wielkie zmiany w Wilkowyjach. Kusy będzie miał romans?

2016-09-04 21:01

"Ranczo" wraca na antenę TVP1, ale w nowym 10 sezonie przyniesie tak dużo istotnych zmian w Wilkowyjach, że początkowo wydaje się, że to już nie ten sam serial. Po raz pierwszy w historii "Rancza" widzowie zobaczą zimę w najsłynniejszej wsi w Polsce. Ale nie tylko to! Zabraknie głównej bohaterki Lucy (Ilona Ostrowska), która wyjechała do USA i zostawiła Kusego (Paweł Królikowski). Co jeszcze wydarzy się w nowych odcinkach ostatniej 10 serii "Rancza"? Tylko na SuperSeriale.pl zobaczcie zdjęcia z premierowych odcinków.

"Ranczo" 10 sezon nowe odcinki od niedzieli, 4.09.2016, o godz. 20.25 w TVP1

Wilkowyje bez Lucy, ale za to z nowym wójtem! Taką rzeczywistość widzowie zastaną już w 118 odcinku "Rancza", pierwszym jubileuszowej 10 serii.

Patrz: Ranczo. Wpadka Magdaleny Waligórskiej na ramówce TVP. Pierś Wioletki z Rancza wyskoczyła z sukienki

Po wyborach posadę Lucy przejęła Krystyna Więcławska (Dorota Chotecka), która od razu musi poznać zasady panujące w urzędzie gminy i przede wszystkim określić, jakim typem wójta chce być i na ile wykorzystać w zarządzaniu swój zdecydowany charakter.

Jak z codziennym brakiem Lucy i Dorotki poradzi sobie Kusy (Paweł Królikowski)? Czy wystarczą mu do szczęścia częste, ale jednak wirtualne kontakty z ukochaną żoną i jedzone dzień w dzień pierogi? W 10 sezonie "Rancza" do Wilkowyj przyjedzie Grażyna (Dorota Segda). Szwagierka Kusego i matka Kingi (Agnieszka Pawełkiewicz) wpadnie na chwilę do dworku z gościnną wizytą i oceniwszy sytuację, postanowi zagościć w nim na dłużej. Opieka nad biednym, opuszczonym Kusym to zawsze dobry pretekst, aby zbliżyć się do niego także prywatnie…

PPU (Polska Partia Uczciwości) zrealizuje ambitny plan prezesa. Temu celowi podporządkowane będą działania wszystkich członków partii i ich rodzin. Czerepach (Artur Barciś), Ola (Lidia Sadowa) i prezes Kozioł (Cezary Żak) wzniosą się na wyżyny politycznych mistyfikacji i partyjnych przepychanek.

Zobacz: Ranczo 10 sezon. Za kulisami ostatniej serii. Jaki będzie koniec Rancza? - WIDEO

W opozycji do ich posunięć, ale nie zachowując bynajmniej biernej postawy znajduje się biskup Kozioł (Cezary Żak). Zapowiada się zatem walka dobrego ze złym… Sama świadomość, co jest będzie celem prezesa PPU, wbudzi w niektórych przerażenie. Jedni, spanikowani zaczną bać się o tylko siebie, inni, kierując się patriotycznymi pobudkami patrzą szerzej. Konsekwencje działań PPU zatoczą coraz szersze kręgi.

Pietrek (Piotr Pręgowski) stanie przed życiową szansą. Musi tylko zmienić swoje przyzwyczajenia. Kompani z ławeczki nie są pewni, czy to jednak nie za duże poświęcenie. Jedynym głosem rozsądku w tej sprawie będzie Stach Japycz. (Franciszek Pieczka)

Solejukowa (Katarzyna Żak) obroni licencjat z filozofii i zacznie cierpieć na syndrom „opuszczonego gniazda”. Ona także stanie przed szansą – na spełnienie swojego najskrytszego marzenia. Trudna będzie jednak droga na szczyt, kiedy posiada się odbiegający od przyjętych norm wygląd i wybijającą się ponad przeciętność inteligencję popartą dodatkowo rzetelną wiedzą. Solejukowa to ostatnia osoba, którą zniechęcają przeszkody. Spektakularne efekty jej zawzięcia doprowadzą niektórych do łez.

Powołanie znajdzie Wezółowa (Beata Olga Kowalska), która zajmie się organizowaniem domu dla samotnych i nieletnich matek. Mimo trudnego tematu, znajdzie sprzymierzeńca w samej Michałowej (Marta Lipińska), której stanowisko w tej sprawie wprawi w zdumienie nawet, przyzwyczajonego do niespodzianek z jej strony, biskupa.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE