"Ranczo". Solejukowa z "Rancza" wzorem dla Polaków

2013-08-07 21:30

Solejukowa z "Rancza", a właściwie Kazimiera Solejuk (Katarzyna Żak), to jedna z najbardziej lubianych serialowych bohaterek. Prosta, uczciwa, bardzo pracowita i inteligentna współwłaścicielka firmy produkującej pierogi krótko trzyma swojego męża Solejuka (Sylwester Maciejewski) i potrafi wmówić mu prawie wszystko. Katarzyna Żak zdradza, że siła i optymizm jej bohaterki mają duży wpływ na widzów. Solejukowa staje się dla nich wzorem. Fani "Rancza", którzy przez długi czas nie mogli znaleźć pracy tak jak postać z serialu założyli firmę i teraz sprzedają domowe pierogi.

Dla Solejukowej nie ma rzeczy niemożliwych. Przez ostatnie pięć sezonów  "Rancza" z powodzeniem łączyła rolę gospodyni domowej i współwłaścicielki firmy produkującej pierogi. Ostatnio biznes, który rozkręciła z Hadziukową (Dorota Nowakowska) i Więcławską (Dorota Chotecka-Pazura) zaczął przynosić takie zyski, że kobiety otworzyły jeszcze w Wilkowyjach dom weselny. Obdarzona zdolnościami językowymi Solejukowa zdała maturę i rozpoczęła studia, a jej znajomość języków obcych pozwala rozszerzać dystrybucję pierogów poza granice Polski.

>>> "Ranczo" 8 sezon. Senator Kozioł na prezydenta Polski!

To właśnie te cechy Solejukowej sprawiają, że widzowie tak ją pokochali. Katarzyna Żak też darzy swoją bohaterkę ogromną sympatią. Ceni ją za optymizm, siłę i wolę walki. - Potrafiła się przeciwstawić mężowi, który pije, jednocześnie akceptując to, że on pije! Ona wychowała się w domu, w którym to było na co dzień i nie wyobrażała sobie, że może być inaczej. Ale jest też harda, zwłaszcza w relacjach z dziećmi - muszą się jej słuchać - opisywała swoją bohaterkę Katarzyna Żak w wywiadzie dla "Tele Świat".

>>> "Ranczo" 8 sezon. Pożegnanie z Lucy. Wilkowyje błagają: Lucy nie wyjeżdżaj do USA

Solejukowa wyróżnia się inteligencją, chociaż w dzieciństwie nikt jej tego nie powiedział, ani w domu, ani w szkole. Bez większych problemów nauczyła się trzech języków obcych: angielskiego, niemieckiego i włoskiego.

Aktorka ujawniła, że widzowie czerpią wzory postaw życiowych do Solejukowej. - Jedna z pań powiedziała mi, że wzorem Solejukowej założyła w szkole na wsi kółko językowe dla wszystkich z tej miejscowości. Największym sukcesem tej inicjatywy było to, że przez cały rok na zajęcia przychodził dziadek z wnuczkiem.

To jednak nie wszystko. Biedne, bezrobotne małżeństwo ze wschodniej Polski po obejrzeniu odcinków "Rancza", w których Solejukowa rozkręca własną firmę, także postanowiło spróbować swoich sił w biznesie. - Robią pierogi, krokiety, kluski, gołąbki. Jeżdżą po okolicy i sprzedają je głównie w urzędach gminy, bo tam często nie ma barów. Stwierdzili, że skoro Solejukowa może, to im też się uda - wyznała Katarzyna Żak.

W 8 sezonie "Rancza", który widzowie TVP1 zobaczą dopiero wiosną 2014 roku Solejukowa kontynuuje studia i rozwija firmę. - W nowej serii zaskoczy widzów pewną przygodą. Nic więcej nie zdradzę - dodała.

>>> "Ranczo" 8 sezon - WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY

Chcesz wiedzieć więcej o serialu "Ranczo"? Polub nas na Facebooku!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE