Urodziny Elżbiety Panas

Rozbierała się na ekranie. Żona byłego selekcjonera reprezentacji pomaga w domu opieki

2023-04-30 5:24

Elżbieta Panas świętuje 65. urodziny. Aktorka to jedna z seksbomb końcowych lat PRL-u. Swoje wdzięki pokazała m.in. w "Och Karol", "Wielkim Szu" i "Misji specjalnej". Prywatnie jest żoną Henryka Apostela (82 l.), byłego selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej. Od lat aktorka pomaga Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

To właśnie Elżbieta Panas nagłośniła sprawę tragicznych warunków, w jakich mieszkał Andrzej Szopa (+70 l.). Niepełnosprawny aktor, na krótko przed śmiercią mieszkał w Skolimowie, gdzie nie dostawał odpowiedniej pomocy. Aktorka o wszystko obwinia prezesa ZASP, Krzysztofa Szustera, który zajął miejsce Pawła Królikowskiego (†58 l.). 

W latach 80. na dużym ekranie Panas grywała głównie epizody, role kochanek, prostytutek czy barmanek, często pojawiając się nago. W horrorze o zabarwieniu erotycznym "Lubię nietoperze" z 1985 roku zagrała pielęgniarkę, która uprawia seks z ogrodnikiem (Andrzej Grabarczyk). Pani Elżbieta dalej jest aktywna zawodowo. Niedawno wystąpiła w serialu "Święty", a wcześniej pojawiła się w "Ojcu Mateuszu", czy "Barwach szczęścia". 

Jest także popularyzatorką golfa, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Golfa Kobiet.  W 2011 roku wygrała turniej Dr Irena Eris Otwarte Mistrzostwa Polski Kobiet w Golfie, zdobywając prestiżowy tytuł Międzynarodowej Mistrzyni Polski Seniorek.

Brud w domu opieki gwiazd. Aktorka "Klanu" brutalnie oskarża następcę Królikowskiego. "To twoja wina"

Pogrzeb Jana Nowickiego. Nie pozwolił po sobie płakać
Sonda
Który polski film - twoim zdaniem - ma najgorsze sceny seksu?
Nasi Partnerzy polecają