Sanah zrobiła dzięki niej karierę? Tłumaczymy, kim jest Magdalena Wójcik. To ona napisała Królową Dram!

i

Autor: AKPA/Niemiec

Jej przeboje nuciła cała Polska!

Sanah zrobiła dzięki niej karierę? Tłumaczymy, kim jest Magdalena Wójcik. To ona napisała "Królową Dram"!

2022-09-27 17:38

Zuzanna Jurczak (25 l.), szerokiej publiczności bardziej znana jako Sanah, karierę zrobiła m.in. dzięki takim hitom, jak "Królowa Dram". Teraz okazuje się, że za sukcesem młodej wokalistki stoi ktoś jeszcze! To Magdalena Wójcik (47 l.), wokalistka zespołu Goya, którego przeboje, takie jak "Tylko mnie kochaj", nuciła cała Polska. Kim jest autorka tekstów Sanah i jak ocenia współpracę z piosenkarką młodego pokolenia? Zdradziła, z kim jeszcze nagrywa gorące nowości!

To ona stoi za sukcesem hitów Sanah. Magdalena Wójcik jest wokalistką zespołu Goya. Ich przeboje nuciła kiedyś cała Polska!

Sanah na polskiej scenie muzycznej zasłynęła takimi hitami jak "Królowa Dram". Oprócz czarującego głosu młodej wokalistki sukces pomogły jej osiągnąć także trafiające do serc słuchaczy teksty jej piosenek. Okazuje się, że gwiazda nie pisała ich początkowo sama! Autorką tekstów na dwie pierwsze płyty Sanah, "Królową Dram" oraz "Irenkę", jest Magdalena Wójcik.

Kim jest autorka tekstów największych hitów Sanah? Choć potem piosenkarka sama zaczęła już pisać własne utwory, takie jak "No Sory", a także nagrywać przeboje z takimi legendami polskiej sceny, jak Artur Rojek - "Tęsknie sobie" to jeden z naszych ulubionych! - w pierwszych etapach kariery wsparła ją właśnie starsza koleżanka po fachu. Magdalena Wójcik sama śpiewała piosenki, które za nią nuciła cała Polska. Razem z zespołem Goya nagrała m.in. utwór do filmu "Tylko mnie kochaj" o takim samym tytule. Pamiętacie jeszcze?

Choć zespół wydał kilka hitów, nigdy nie stał się na tyle popularny, aby Magdalena Wójcik narzekała na wady sławy. Jak sama tłumaczyła w udzielonym wywiadzie, dzięki temu mogła zachować artystyczną wolność przy tworzeniu muzyki. Dodawała też, że współpracę z Sanah wspomina niezwykle pozytywnie i podziwia talent młodej wokalistki. Wspólna praca nad przebojami Sanah otworzyła też Magdalenie Wójcik drzwi do pracy z kolejnymi gwiazdami polskiej muzyki, takimi jak Ewa Farna, czy Bryska i Urszula. Więcej poniżej!

Nigdy nie byliśmy tak popularni, żeby to w jakiś sposób przeszkadzało. Nie byliśmy na pierwszych stronach gazet. Bardziej wynikała ona z popularności utworów, co nam jak najbardziej pasowało. "Smak słów" "czy "Tylko mnie kochaj" były grane przez stacje radiowe i tak jest do tej pory, co jest bardzo miłe. (...) Unikałam rzeczy, które były niemuzyczne. Przez to, że nie byliśmy wszędzie, zachowaliśmy anonimowość - opowiadała w rozmowie z Plejadą Magdalena Wójcik o swoich wcześniejszych dokonaniach na scenie muzycznej z zespołem Goya.

Napisałam z Zuzią teksty na dwie pierwsze płyty, w tej chwili ona już sama pracuje nad swoimi tekstami. To jest naturalna kolej rzeczy, bo ona się totalnie rozwija, jest niezwykle zdolną osobą i bardzo mocno jej kibicuję. Nie ukrywam, że to była dla mnie ogromna przyjemność, bo zaczęłyśmy pracować, gdy Zuzia nie była jeszcze tak popularna, to były jej początki i nie było wiadomo, co z tego wyniknie - tak wyglądały początki współpracy Sanah i Magdaleny Wójcik.

Dzięki tekstom wokalistki zespołu Goya młoda gwiazda mogła rozwinąć skrzydła! 

Aczkolwiek ja od początku wiedziałam, że to jest mega zdolna osoba, młoda artystka, bardzo świadoma tego, co chce uzyskać. Ona od początku miała pomysł na siebie, więc ja po prostu wniknęłam w ten jej świat trochę magiczny, trochę "pojechany". To była fantastyczna praca, którą bardzo sobie cenię. Mamy podobną wrażliwość, podobne patrzenie na muzykę, na teksty i nawet urodziłyśmy się w tym samym dniu i miesiącu - Magdalena Wójcik podkreśliła także, że współpraca z młodą gwiazdą okazała się być niezwykle owocna nie tylko dla Sanah.

Po sukcesie hitów "Królowa Dram" i "Irena" do Wójcik odezwały się takie gwiazdy jak Ewa Farna, Bryska i Urszula!

Jak wyglądał ślub Sanah? Zobaczcie zdjęcia z pięknej uroczystości w naszej galerii zdjęć poniżej!

Sonda
Słuchasz muzyki Sanah?
Sanah o płycie „Uczta”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają