Seksbomba PRL ma grób za życia. Umieściła tam własne zdjęcie

Halina Kowalska (81 l.) była określana mianem seksbomby PRL. Aktorka po śmierci ukochanego męża, Włodzimierza Nowaka, postanowiła umieścić na pomniku także swoje dane. Na nagrobku pojawiło się również zdjęcie aktorki znanej z kultowych polskich komedii.

Halina Kowalska jest aktorką znaną z takich hitów jak: "Nie ma róży bez ognia", "Nie lubię poniedziałku" czy serialu "Alternatywy 4". Choć widzowie ją uwielbiali, ona od lat nie występuje już na szklanym ekranie. Ostatni raz jej talent można było podziwiać w 2009 roku w serialu "Samo życie". W marcu 2022 roku świat aktorki się zawalił. Zmarł bowiem jej ukochany mąż Włodzimierz Nowak. Gwiazda kultowych polskich komedii już postawiła pomnik ukochanemu. Co ważne, na kamiennej płycie umieściła także swoje imię i nazwisko, wykonywany zawód, datę urodzenia oraz zdjęcie. Zdjęcia obejrzysz w naszej galerii.

Halina Kowalska i Włodzimierz Nowak - para idealna

Halina Kowalska i Włodzimierz Nowak poznali się jeszcze w czasach studenckich. Zbliżyli się do siebie, kiedy jeździli ze spektaklami kabaretowymi po kraju. Ona była zafascynowana jego talentem, a on jej niezwykłą urodą i osobowością. Niedługo później wzięli ślub. Na początku wspólnej drogi para wplątała się w skandal. Młode małżeństwo poszukiwało mieszkania i kiedy w końcu nadarzyła się okazja na zajęcie lokum służbowego przy Teatrze Wielkim w Łodzi, wybuchła awantura. Okazało się, że mieszkanie zostało już obiecane innej parze aktorów – Barbarze Horawiance i Mieczysławowi Voitowi. Znajomi odwrócili się od Nowaka i Kowalskiej. Pod swoim adresem słyszeli wiele przykrych słów i oskarżeń. Z tego powodu podjęli decyzję o wyprowadzce do Warszawy.

Przeczytaj także: Zniszczony grób autorki wielkiego hitu. Smutny widok

Halina Kowalska była seksbombą PRL

Decyzja o zmianie miejsca zamieszkania tylko przyspieszyła karierę Haliny Kowalskiej. Aktorka zagrała w komedii "Nie lubię poniedziałku". Rozbierana scena zachwyciła publiczność do tego stopnia, że okrzyknięto ją polską Brigitte Bardot. Kowalska trafiła na okładki najpopularniejszych magazynów. Wielki sukces przyniósł jej również sporo problemów. Beata Tyszkiewicz i Barbara Brylska, ówczesne gwiazdy kina, zaczęły traktować Kowalską z wrogością. Uroda Kowalskiej sprawiła, że reżyserzy chcieli obsadzać ją głównie w odważnych rolach. Ona nie chciała się na to zgodzić. Ostatecznie po zagraniu w serialu "Alternatywy 4" zniknęła z ekranu i scen teatrów.

Kowalska nigdy nie została matką

Choć posiadanie potomstwa było marzeniem gwiazdy, to ostatecznie nie udało jej się go zrealizować. W pewnym momencie było na to już za późno. Halina Kowalska do 2017 roku mieszkała z mężem w dwupokojowym mieszkaniu w Warszawie. Kiedy zaczęli niedomagać, przenieśli się Domu Artysty Weterana w Skolimowie, a warszawskie lokum sprzedali. Małżeństwo żyło razem przez dziesięciolecia. Włodzimierz Nowak zmarł 16 marca 2022 roku w wieku 80 lat.

Sonda
Czy za czasów PRL i ZSRR było lepiej niż teraz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE