Zespół ŁZY. Wokalistka Sara Chmiel

i

Autor: AKPA Zespół ŁZY. Wokalistka Sara Chmiel

Skandal i ŁZY! Afera z podziałem zespołu. Strona konfliktu mówi o manipulacji

2021-11-18 13:47

Okazuje się, że konflikt pomiędzy członkami zespołu Łzy sięgnął zenitu. Na rynku muzycznym mamy teraz dwa zespoły o tej samej nazwie, z innymi muzykami i wokalistkami! Obie grupy przygotowały nowe piosenki, które różnią się znacząco stylem. Poznajcie szokujące kulisy konfliktu. Oceńcie, która stylistyka podoba Wam się bardziej!

Zaledwie trzy dni temu pisaliśmy o nowej wokalistce zespołu Łzy, której głos do złudzenia przypomina Wyszkoni! 25-letnia Paulina Titkin zaprezentowała najnowszy numer grupy, nawiązujący do przeboju sprzed lat o Agnieszce! Nowa piosenka to "Agnieszka 2.0 Była mroźna zima", którą możecie posłuchać poniżej. W skład zespołu, który zaprezentował ten numer, oprócz Pauliny wchodzi: Adam Konkol, Szymon Błoch, Piotr Malinowski i Jakub Kaczyński. Okazało się, że słynne Łzy mają też swoją drugą odsłonę w składzie: Sara Chmiel-Gromala (wokalistka, autorka tekstów) i instrumentaliści: Arek Dzierżawa, Rafał Trzaskalik, Adrian Wieczorek, Dawid Krzykała - taki skład widnieje na oficjalnej stronie zespołu. O co chodzi z takim podziałem? Adam Konkol wspomniał już o próbie kradzieży nazwy grupy przez Arkadiusza Dzierżawę. Szczegóły możecie poznać tutaj. Teraz na Facebooku poznajemy relację drugiej strony konfliktu:

- Manipulacja, hejt i oszczerstwa na najwyższym poziomie. Jako członkowie zespołu Łzy padliśmy ofiarą hejtu i oszczerstw ze strony byłego członka zespołu Adama Konkola. Nie możemy pozostać obojętni na falę nieprawdziwych, zmanipulowanych informacji dotyczących próby kradzieży, czy odejściu z zespołu wokalistki Sary Chmiel-Gromali (...) Adam Konkol sam zrezygnował z członkostwa w zespole Łzy w maju 2021 roku. Bez żadnego usprawiedliwienia nie powiadamiając nikogo oddalił się z miejsca koncertu. Pięć minut przed wejściem na scenę postawił zespół i organizatora w bardzo niezręcznej sytuacji. Później, poinformował resztę zespołu o swoim odejściu. Zaakceptowaliśmy to. Cały sezon koncertowy 2021 zagraliśmy bez Adama, który w żaden sposób publicznie nie komentował tej sytuacji i nie przedstawiał żadnych zwolnień lekarskich. W listopadzie zażądał usunięcia swojego wizerunku z materiałów promocyjnych grupy. Powtórzmy to raz jeszcze: SAM zrezygnował z członkostwa w zespole Łzy. Zespół nigdy nie umniejszał ani Adamowi, ani żadnemu członkowi zespołu jego wkładu w dorobek grupy. To jednak nie przeszkadza mu w sposób zupełnie pozbawiony klasy deprecjonować, a wręcz negować wkładu reszty członków w działalność zespołu. Były człopnek zespołu czuje nawet potrzebę napisania własnej alternatywnej biografii zespołu, podczas gdy nigdy nie wnosił żadnych zastrzeżeń do treści biografii znajdującej się na oficjalnej stronie lzy.pl.

Galeria niżej: Nowa wokalistka zespołu "Łzy" to kopia Wyszkoni! 

SPRAWDŹ: Piotr Gąsowski przerywa milczenie. Mierzy się z potwornym hejtem. Okropne życzenie śmierci!

W dalszej części oświadczenia dowiadujemy się o tym, że zespół Łzy na grudzień tego roku zaplanował premierę dziewiątej płyty studyjnej. Grupa twierdzi, że sama pokrywa wszystkie wydatki i nie finansuje się z prywatnej kieszeni kogokolwiek. Zasugerowano, że to Adam Konkol sporo namieszał w grupie:

- Zespół Łzy zawsze działał na zasadach partnerskich, co chyba zaczęło Adamowi mocno doskwierać tak, że zaczął intensywnie angażować się w tworzenie repertuaru dla innych artystów. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie to, że przez ostatnie lata wszystkie próby pracy nad nowym materiałem Łez były przez niego torpedowane, zaczął uzurpować sobie prawo do nieomylności w kwestiach artystycznych. Adam brnie jednak dalej w swoich zapędach dyktatorskich i decyduje się wymienić cały skład zespołu, którego nie jest już członkiem. Jest to działanie tak groteskowe i śmieszne, że żaden komentarz chyba nie jest w stanie oddać absurdalności całej sytuacji.

Sonda
Zespół Łzy. Która wokalistka jest lepsza?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE