Skiba szczerze o swoim pogrzebie. Nie chce na nim księdza! Ruszyła lawina komentarzy

2022-01-28 10:05
  Skiba szczerze o swoim pogrzebie. Nie chce na nim księdza! Ruszyła lawina komentarzy
Autor: akpa Skiba szczerze o swoim pogrzebie. Nie chce na nim księdza! Ruszyła lawina komentarzy

Krzysztof Skiba (58 l.) zamieścił bardzo smutny wpis. Lider "Big Cyc" pisze w nim o... swoim pogrzebie. To może zszokować wielu, bo piosenkarz nie chce na nim księdza! Od razu ruszyła lawina komentarzy.

Ilość pogrzebów w naszym kraju znacząco wzrosła w ostatnim czasie. Pandemia zbiera swoje żniwo.. Krzysztof Skiba również żegnał ostatnio swojego przyjaciela. To właśnie jemu poświęcił ostatni wpis. Jego refleksje są bardzo smutne. - Śpiesząc się ze swoimi ważnymi sprawami, nie zawsze ja i inni go dostrzegaliśmy. Ale teraz w dniu swojego pogrzebu był intensywnie obecny. Nawet bardziej niż za życia. Stojąc obok urny z jego prochami, przypominałem sobie jego powiedzonka, żarty, miny i zabawne sytuacje z jego udziałem - napisał muzyk na Instagramie.

Pogrzeb był świecki, więc ceremonia miała inny charakter, niż te, które odbywają się w obrządku chrześcijańskim. Skiba dostrzega wiele plusów takiego ostatniego pożegnania osoby zmarłej.

"I nagle odkryłem skąd jest to dziwne uczucie smutku, lekkości i małej nuty radosnej. To brak księdza. Brak tych strasznych pieśni żałobnych „Dobry Jezu a nasz panie, daj mu wieczne spoczywanie”.Brak tego kościelnego jęczenia i rytualnych, fałszywych gestów składających się na katolicki pogrzeb, a nie mających nic wspólnego z osobą, która zmarła", dodaje.

I wreszcie lider "Big Cyc" wyznał, że właśnie taki pogrzeb sam chciałby mieć. Bez księdza...

"Ja też tak chcę, pomyślałem", napisał.

Galeria powyżej: Krzysztof Skiba. Mam na koncie za mało skandali

Słowa Skiby poruszyły wielu jego fanów. Nagle okazało się, że w kraju, w którym to religia decyduje o wszystkim, a co niedzielę kościoły pękają w szwach, jest mnóstwo ludzi, którzy uważają, że pogrzeb bez księdza jest o wiele lepszy!

"Bo prawda jest taka, że pogrzeb świecki to prawdziwe pożegnanie zmarłej osoby. Jest jedyny i niepowtarzalny, jest to opowieść o życiu, jest chwila na uśmiech i wspomnienia, na radość z obecności zmarłego w naszym życiu."

"Mój brat był żegnany bez ksiedza.Towarzyszyla mu muzyka Queen I utwór "The Show Must Go On"odprowadzal go na miejsce wiecznego spoczynku.Tak chciał i tak byl żegnany.Odczucia nasze były podobne do tego co pan pisze."

"Coraz więcej nas tak chce..może warto pomyśleć kto uszanuje naszą wolę już teraz..."

"Super napisane... Też chcę takiego pogrzebu, kiedy odejdę."

Sonda
Pogrzeb bez księdza jest lepszy?
Krzysztof Skiba: Żyjemy w horrorze poprawności politycznej [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE