Stan Borys uczy się chodzić na nowo. Tak wygląda jego rehabilitacja po udarze. Mamy zdjęcia

2024-04-03 4:55

W tym roku mija pięć lat od udaru, który przeszedł Stan Borys (82 l.). Artysta nadal walczy o powrót do zdrowia. Okazuje się, że ma lepsze i słabsze momenty. Gdy kilka dni temu przyleciał do Polski na nagrania programu telewizyjnego, długi lot z Ameryki, gdzie na co dzień mieszka, odbił się na jego formie. Konieczna była szybka rehabilitacja, bo ból przy poruszaniu był nie do zniesienia.

Stan Borys uczy się chodzić na nowo

Stan Borys od pięciu lat zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Wszystko zaczęło się od udaru niedokrwiennego mózgu. Niestety, dwa lata później Stan Borys przeszedł jeszcze zawał serca. A jakby tego było mało, rok temu lekarze wykryli u niego komórki rakowe. ZOBACZ: Stan Borys zachorował na raka! Artysta trafił pod nóż. Wiemy, jak się czuje [ZDJĘCIA]

Stan Borys przyleciał do Polski przed świętami wielkanocnymi, by wziąć udział w nagraniach jednego z programów TVP. 

- Po przylocie Stan miał nagle bardzo duże problemy z chodzeniem i poruszaniem się - ujawniła nam partnerka gwiazdora, Anna Maleady. Artysta miał nawet problemy, by w swoim domu wstać z fotela, a na spacerze dosłownie walczył z bólem. Niezbędna była wizyta u rehabilitantki. - Dzięki natychmiastowej reakcji fachowców i lekarzy w Polsce udało się załagodzić ogromne bóle - mówi nam z ulgą Stan Borys, który najbardziej cieszy się z tego, że teraz znów będzie mógł wychodzić ze swoimi psami na spacery.

NIE PRZEGAP: Stan Borys posłał swoje psy do szkoły. Dostaną specjalne uprawienia. Szczegóły zaskakują

Stan Borys potrzebuje rehabilitacji do końca życia

Nawroty problemów z chodzeniem okazują się być częste.

- Niestety, stale powracają problemy neurologiczne po przebytym udarze niedokrwiennym, które do końca życia muszą być leczone i rehabilitowane. W tym roku minęło już 5 lat od udaru. Nad wszystkim stale czuwa moja ukochana Ania, która dba i bardzo pilnuje wizyt z lekarzami i rehabilitacji - opowiada nam Stan Borys. 

Na szczęście, jak to mówią, kto nie ma w nogach, ten ma w głowie. A gwiazdor sceny jest w świetnej formie. I aż rwie się do spotkań z fanami i tworzenia nowych utworów.

Zobaczcie w naszej galerii, jak wygląda rehabilitacja Stana Borysa.

Stan Borys uwięziony w Ameryce. Nagranie z Nowego Jorku. TYLKO U NAS
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki