Tajemnicza śmierć syna Andrzeja Sapkowskiego. To ona stał za sukcesem "Wiedźmina"

2019-06-28 8:56
Andrzej Sapkowski
Autor: AKPA

Nie żyje syn Andrzeja Sapkowskiego, Krzysztof Sapkowski. Sławny i popularny pisarz, autor "Wiedźmina", przekazał smutną informację mimochodem, opłakując innego kolegę po piórze.

Andrzej Sapkowski, autor kultowej sagi o Wiedźminie, stracił syna Krzysztofa. Mężczyzna, który był dzieckiem pisarza z pierwszego małżeństwa, zmarł na początku czerwca tego roku. Sapkowski utrzymywał wiadomość o stracie Krzysztofa w tajemnicy, ale do ujawnienia smutnej prawdy nakłoniła go śmierć kolegi po piórze.

Sapkowski wyznał, że stracił syna w magazynie "Nowa Fantastyka", do którego stworzył tekst poświęcony zmarłemu 3 czerwca Maciejowi Parowskiemu, pisarzowi fantasy. W napisanym artykule Sapkowski zamieścił jedno smutne zdanie: "Czerwiec 2019. Maćka zabrakło. I mojego syna zabrakło".

Fani twórczości Sapkowskiego podkreślają, że to Krzysztof stał za sukcesem Wiedźmina. Chłopak czytał magazyn "Fantastyka", w którym zauważył ogłoszenie o konkursie na opowiadanie fantasy. Namówił ojca do napisania tekstu i tak narodził się Wiedźmin.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE