Tadeusz Pluciński nie żyje.

i

Autor: East News Tadeusz Pluciński nie żyje.

Polski aktor doczekał się nagrobka po 2,5 roku od śmierci! WIDEO

2021-08-31 9:36

Tadeusz Pluciński (+92 l.) zmarł 23 kwietnia 2019 roku w Domu Aktora Weterana w Skolimowie, do którego trafił dwa lata wcześniej, po długiej rehabilitacji w wyniku złamanej nogi w kolanie. Aktor, który słynął z ról amantów został pochowany w Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Jego grób przez ponad dwa lata był w opłakanym stanie.

Tadeusz Pluciński był jednym z najprzystojniejszych polskich aktorów. Twierdzono, że mógł mieć nawet 3 tysiące kochanek! Prywatnie miał aż cztery żony: pierwszą była śpiewaczka operowa Bożena Brun-Barańska (+74 l.) - pochowana na Cmentarzu Bródnowskim, następnie aktorka Ilona Stawińska (+79 l.) - żona Czesława Wołłejki (+70 l.) - pochowani na Powązkach Wojskowych, potem tancerka Krystyna Mazurówna (82 l.), a na koniec aktorka Jolanta Wołłejko (79 l.), córka... Czesława Wołłejki. Miał z nią dwóch synów - Piotra i Pawła. Plotka głosi, że był też związany z artystką Kaliną Jędrusik. O jego miłosnych przygodach krążyły prawdziwe legendy. Sam nazywał siebie seksoholikiem. Wspomnienia związane z Plucińskim można przeczytać w rozmowie z Magdaleną Adaszewską pt. "Na wieki wieków amant" z 2014 roku.

Groby mężów znanych gwiazd - Dymna, Dowbor, Majewska, Lipowska. Tragiczna śmierć męża Maryny z Janosika. Niezapomniani WIDEO

Kilka dni przed śmiercią przyjął księdza i sakrament namaszczenia. Odszedł, pojednawszy się z Bogiem. Pogrzeb na Powązkach Wojskowych w Warszawie miał jednak charakter świecki. Odbył się blisko trzy tygodnie po śmierci. Słynnego amanta żegnali Jolanta Wołłejko z synami, była szwagierka Magdalena Wołłejko z byłym mężem Piotrem Polkiem, Władysław Grzywna, Teresa Lipowska i Jolanta Mrotek. Aaktor mial bardzo skromną mogiłę, bez płyty nagrobnej, z zieloną narzutę, która zakrywa kopczyk. Teraz wszystko się zmieniło. Powstał grób z prawdziwego zdarzenia, który jeszcze będzie dopieszczony. Pojawiła się płyta marmurowa z wycięciem, na której zamieszczono zdjęcie Plucińskiego oraz cytat: "Na wieki wieków amant". Na razie nie wiadomo, kto sfinansował nagrobek, ani kto jest jego autorem.

Przypomnijmy, że na nagrobki w Alei Zasłużonych czekają jeszcze Bernard Ładysz (+98 l.) i Wojciech Pszoniak (+78 l.). Drugi grób ma natomiast znany architekt Michał Borowski (+70 l.).

Świecki pogrzeb Tadeusza Plucińskiego. Bliscy i przyjaciele żegnają aktora [ZDJĘCIA i WIDEO]

Tadeusz Pluciński ma nowy grób na Powązkach Wojskowych