Tak gwiazdy szykują się na Opole Festiwal 2023! Zobacz

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS, Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS

Opole Festiwal 2023

Tak gwiazdy szykują się na Opole Festiwal 2023! Zobacz

2023-06-09 16:50

Tegoroczny Opole Festiwal 2023 zbliża się wielkimi krokami. Do stolicy polskiej muzyki zjechali artyści wielkiego i małego formatu. Wszyscy już bardzo nie mogą się doczekać na fetę, która rozpocznie się już w piątek (9.06) w amfiteatrze. Jak wyglądają przygotowania? Polskie gwiazdy uchyliły rąbka tajemnicy na swoim mediach społecznościowych.

- Dużo pracy i prób w studiu ale dziś już ostatnie szlify na scenie! Zaczynamy o 20! Bedą niespodzianki! Przenikać się będzie stare i nowe, koniecznie przygotujcie się na muzyczny cios podczas show Dody – chwali się Gromee na swoim Fanpage Facebook.

Zespół Pectus pokazał, jak nie tylko ćwiczy do swoich występów, ale także jak wygląda ich życie zza kulis. Jak sami zapewniają na swoim profilu Tik Tok: „Tego nie zobaczycie w telewizji”.

Zespół Lombard pochwalił się, że muzykę w Opolu już teraz słychać cały czas. Muzycy wspólnie dali mały i prywatny koncert w jednym z hoteli, a nagranie, na którym śpiewają dodali na swojego fanpage Facebook.

WOŚP Opole

Rafał Brzozowski już od dwóch dni jest w Opolu, a swoje próby miał już w czwartek. Przygotowania, scenę i występ pokazał na swoich mediach społecznościowych.

Doda cały czas relacjonuje swoje przygotowania do koncertu. Jak zdradziła, towarzyszy jej ekipa filmowa Amazon, która nagrywa film dokumentalny. Jednak nic więcej artystka nie powiedziałą. Na razie Doda spędza czas na próbach, ale także i udziela wywiadów. Jak idą przygotowania? Usłyszycie poniżej.

Maryla Rodowicz chwaliła się, że już strój jej strój na Festiwal w Opolu 2024 jest już gotowy.

- Chcę obejrzeć w tv wieczorny koncert, a w sobotę spotkanie z fanami o 17 .To już prawie świecka tradycja, że się spotykamy w Opolu – zdradza piosenkarka. - Kostium gotowy, a w koncercie niedzielnym chyba wyjdę jednak na scenę wcześniej, nie o północy. Hurra, może dotrwacie – dodaje.

Opolskie „Debiuty”

Tuż po inauguracyjnym koncercie rozpoczną się „Debiuty”. Jury wyłoni zwycięzcę, który zostanie wyróżniony nagrodą im. Anny Jantar. Tę część festiwalu uświetni wyczekiwany recital Dody.

Wśród artystów jest m.in. Ada Szulc.

- Nie idźcie zbyt wcześnie spać, występujemy z numerem 8 i na scenie pojawimy się po 23:20 – czytamy na jej Instagramie.

- Już dziś o godz. 22:20 w koncercie Debiuty podczas 60 Jubileuszowego Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu – chwali się Kamil Jachyra, artysta z Mielca.

- Trzy tygodnie temu zerkałam na listę tegorocznych Debiutantów, planowałam zgłosić się do konkursu w przyszłym roku, a tuż po finale Szansy na Sukces zdobyć bilety na festiwalowe koncerty. Parę dni później rozpoczął się mój sen – pisze Karolina Fryt, która wystąpi o 22:20 na TVP1.