Sławomir Świerzyński

i

Autor: Natasza Mludzik Sławomir Świerzyński

Tak lider Bayer Full ocenił przebój Martyniuka. Zaskoczenie?

2018-04-27 12:41

Sławomir Świerzyński to jeden z największych autorytetów w branży disco polo. Lider zespołu Bayer Full wylansował kilka przebojów i doskanale wie, jak rozpoznać wielki hit. Czy słynna piosenka zespołu Akcent i Zenka Martyniuka "Przez Twe Oczy Zielone" mu się podoba? Przeczytajcie także, co Świerzyński sądzi o współczesnym disco polo.

Sławomir Świerzyński znany jest z takich przebojów jak: "Wszyscy Polacy", "Majteczki w kropeczki", "Moja mała blondyneczko" i "Moja muzyka". Lider Bayer Full w wywiadzie dla magazynu "Plus minus" w "Rzeczpospolitej" ocenił wspólczesną muzykę disco polo. Z małymi wyjątkami nie jest nią zachwycony. - Dziś muzyka disco polo częściowo odeszła w stronę gatunku dance. Wiele piosenek jest do siebie podobnych. Dlatego słuchacze nie do końca potrafia po pierwszym czy drugim wysłuchaniu powtórzyć tekst czy choćby zanucić melodie pod nosem. A przeciez to właśnie wyróżniało disco polo - wyznał Sławomir Świerzyński. Słynny "cesarz disco polo" zdradził także co sądzi o hicie zespołu Akcent. - Kiedy Zenek Martyniuk z zespołu Akcent zaśmiewał mi "Oczy zielone" to od razu mu powiedziałem: - Masz przebój - wyjawił artysta.

Lider Bayer Full powiedział także jakie utwory disco polo mu się ostatniom podobały. Wymienił piosenkę "Najpiękniejsza dziewczyno" Boys i "Lubisz to lubisz" Power Play.

-----

Bayer Full - Wszyscy Polacy