Z kilkudziesięciu zgłoszeń wyłoniono 8 nominowanych, którymi zostali: Aleksandra Laskowska, Magdalena i Sandra Budzyńskie, Jacek Wąsiński, Beata Jacewicz-Tarnowska, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży, Adam Mazurek oraz Oswald Rodrigo Pereira. Nagrodę dla laureatek, którymi zostały Magdalena i Sandra Budzyńskie przekazała Małgorzata Kożuchowska. Aktorka sama chętnie angażuje się w pomoc naszym czworonożnym przyjaciołom.
Gdy byłam małym dzieckiem przygarnęliśmy kundelka, który żył z nami 19 lat. W tym czasie zdążyłam dorosnąć, zdałam maturę i wyprowadziłam się z domu. Wierzę, że po prostu był szczęśliwy, dlatego tak długo żył. Dla mnie naturalne jest pomaganie zwierzakom, gdy tylko jest ku temu okazja. Dzięki temu, że jestem osobą, która funkcjonuje w życiu publicznym, często zwracają się do mnie fundacje zajmujące się pomocą zwierzętom albo schroniska. Cieszę się, że mogę wykorzystywać swoją rozpoznawalność właśnie w taki sposób - powiedziała Małgorzata Kożuchowska.
Na gali pojawiło się wiele innych znanych osób, które na co dzień chętnie pomagają zwierzętom m.in.: Anna Głogowska, Kasia Moś, Anna Korcz, Ilona Felicjańska, Iwona Węgrowska, Krystyna Sokołowska, Laura Łącz, Eliza Gwiazda, Jan Pietrzak, Agnieszka Fitkau-Perepeczko, Jaroslaw Milner.
W mojej rodzinie od zawsze zwierzęta były szanowane, dlatego od najmłodszych lat angażuje się w pomoc im. Zwierzęta kochają bezinteresownie, często naiwną miłością do ludzi, którzy na to nie zasługują i je źle traktują. Jestem bardzo empatyczna, dlatego los zwierzaków nie jest mi obojętny. Sama mam w domu bardzo dużo psów i kotów, którymi uwielbiam się zajmować - powiedziała Kasia Moś.
Na tyle ile mogę staram się pomagać fundacjom i schroniskom, które są w potrzebie. Sama mam pieska, którego znalazłam porzuconego przy drodze. Pamiętam też mojego pierwszego psiaka, który był ze mną 13 lat. To moja największa miłość i jego strata to był jeden z gorszych dni w moim życiu - wyznała Katarzyna Szklarczyk.
Zawsze chętnie angażuje się w takie akcje. Był taki moment, że jeździłam po domach i robiłam wizyty przedadopcyjne, brałam udział w interwencjach, razem z dziećmi zbierałam karmę na osiedlach. Kocham zwierzęta, przyrodę i jestem bardzo wrażliwa na tym punkcie - powiedziała Anna Głogowska.
Po rozdaniu nagród, na scenie wystąpiła Viki Gabor. Galę poprowadzili Małgorzata Tomaszewska oraz Aleksander Sikora.