Tomasz Stockinger umieścił matkę w domu opieki

i

Autor: AKPA/YouTube Tomasz Stockinger i jego matka Barbara Barska, gwiazda polskiej sceny w latach 50.

Matka Tomasza Stockingera była gwiazdą polskiej piosenki. Dlaczego już nigdy nie wróciła na scenę? Smutne losy artystki

2021-05-15 15:00

Mama Stockingera to 94-letnia Barbara Barska. Kobieta była piosenkarką i zapowiadała się na wielką gwiazdę polskiej sceny muzycznej. Ma na swoim koncie kilka romantycznych przebojów. Gdy jej kariera rozwijała się w najlepsze postanowiła zrezygnować ze sławy. Co ją powstrzymywało? Gwiazdor "Klanu" oddał mamę do domu opieki. Tomasz Stockinger musiał poczynić takie kroki, aby ukochana rodzicielka miała jak najlepsze warunki do życia. Aktor wyznał, że ta decyzja była najlepszą, jaką mógł dla niej zrobić. Kim była Barbara Barska?

Kim jest Barbara Barska?

Tomasz Stockinger dorastał w artystycznym domu. Jego rodzice powiązani byli z tym środowiskiem. Ojciec gwiazdora "Klanu" również był aktorem. Andrzej Stockinger zagrał w m. in. "Wojnie domowej", "Czterdziestolatku", "Misiu". Śpiewał w zespole Czwórka Szacha. Występował również w kabarecie Jerzego Dobrowolskiego „Owca”. Jego najbardziej znane wykonanie to piosenka "Zła zima" na podstawie wiersza Marii Konopnickiej. Jego żoną i matką Tomasza była Barbara Gospodarczyk (ps. Barska). Pod koniec lat 40. występowała w zespole "Siostry Triola", razem z Adrianną i Zofią Gospodarczyk. Śpiewały m. in. "Amado mio!", "Blond Anioł", "Powiedz mi mój księżycu". Najbardziej znanym przebojem Barskiej w późniejszym czasie była piosenka pt. "Ty jesteś moją miłością". Piosenkarka mogła zrobić ogromną karierę. Barska postanowiła poświęcić się rodzinie. W 1955 roku urodziła syna Tomasza. Później na świat przyszła jej córka Katarzyna. 

ZOBACZ: Tomasz Stockinger zakochany! Wiemy, kim jest piękna partnerka gwiazdora "Klanu"

Groby z polskich filmów i seriali. Nie tylko "Klan" i "M jak miłość" | Niezapomniani

ZOBACZ: Zdewastowana willa Andrzeja Wajdy. Córka nie mogła uwierzyć własnym oczom. Okropny ból

Tomasz Stockinger umieścił matkę w domu opieki

Dziś Barbara Barska ma 94 lata i znacznie podupadła na zdrowiu. Jej córka mieszka za granicą. Tomasz Stockinger uznał, że najlepszą opiekę otrzyma w specjalnym ośrodku. Stockinger uzasadniał swoją decyzję kilka lat temu w rozmowie z "Faktem":

- Mama mieszkała sama na drugim piętrze. Kiedyś zwichnęła nogę, ja byłem na występach w Polsce, a siostra za granicą. I co robić? Wtedy zadzwoniłem do syna i sobie poradziliśmy, ale takie sytuacje są trudne.

Aktor zapewnił, że jego mama ma tam świetną opiekę lekarzy i osób, które dbają o wygodę seniorki. 

QUIZ. Niezapomniani. Kalina Jędrusik. Co o niej pamiętasz?

Pytanie 1 z 10
W jakim mieście urodziła się Kalina Jędrusik?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany