Top Chef - relacja na żywo

i

Autor: materiały prasowe

Top Chef 4, odcinek 9. zapis RELACJI NA ŻYWO na Se.pl. Odpada Patryk Dziamski

2015-04-30 0:01

Top Chef 4, odcinek 9 zapis RELACJI NA ŻYWO start 20.40. Na Se.pl znajdziecie najświeższe informacje - kto odpadł, kto przeszedł dalej, co się dzieje w programie. W dzisiejszym odcinku Top Chefa kucharze zmierzą się z... dziećmi! Już wiemy, kto wylądował w dogrywce. I kto odpadł! Z programem pożgna

Top Chef 4, odcinek 9. przed nami! Co będzie się działo? Co pokażą kucharze? I najważniejsze - czy uda im się trafić w kulinarne gusta dzieci? - W 9. odcinku TOP CHEF umiejętności uczestników zostaną ocenione przez najsprawiedliwsze jury, czyli dzieci! Kucharze ugotują pełnowartościowy posiłek dla uczniów jednej z otwockich szkół podstawowych. Oczywiście, jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, a konkurencja będzie mieć pewien haczyk! - pytanie tylko jaki haczyk? Co się będzie działo? Relacja na żywo na Se.pl start 20.40! Odświeżcie stronę, żeby zobaczyć najnowsze wpisy na górze!

20.40 Zaczynamy! Grzegorz Łapanowski prowadzi konkurencję - zaprosił kucharzy do szkoły. Mają 7 minut na zakupy (3 złote na dziecko) i nie mogą wydać więcej niż 120 złotych na zakupy produktów spożywczych dla 40 dzieci. Maciej Rock pomaga kucharzom i radzi im, żeby ugotowali coś zdrowego dla dzieci.

Jedna grupa zrobiła zupę pomidorową, druga - kotlety z kaszy i soczewicy oraz kurczaka. Łukasz i Adam wydają zupę, na której rysują jogurtem wzorki.

Dzieci wybrały zupę pomidorową. Kotlety, soczewica, kapusta - nie wszystko dzieciom smakowało.

21.01 Tymczasem na kucharzy, którzy odpadli (Jacek Majcherek, Łukasz Miecznikowski, Daniel Wełna, Dorota Kaczmarek, Piotr Antkowicz, Mira Tkacz, Bartłomiej Płócienniak, Ivo Violante, Marek Rogalski, Michał Czekajło, Adriana i Rafał Niewiarowski). To kuchnia ostatniej szansy.

Dorota nie może wziąć udziału w konkurencji. To ona przydzieli składniki z różnych części ciała. Składniki są bardzo śmierdzące.

Kucharze mają godzinę na przygotowanie śmierdzących dań. Fermentowane tofu, sery, suszone ryby, kiszone śledzie, jajka leżące pół roku w ziemi...

Jury nie wie, kto przygotował jakie danie.

21.30 Pora na oceny jury! Zaraz dowiemy się. kto wraca do kuchni Top Chef!

21.38 Daniel Wełna wraca!

21.40 A teraz pora na dogrywkę. Tematem konkurencji jest... glutaminian sodu w czystej postaci. Kucharze mają 40 minut na stworzenie dań umami (czyli piąty smak, rozkoszy).

21.53 W dogrywce zmierzyli się Kasia, Bartek i Patryk. Bartek podał wołowinę z marchwią i emulsją z pietruszki. Kasia podała marynowanego łososia z melonem. Patryk przygotował galaretkę z wywaru wołowego z białą czekoladą.

21.58 ODPADA PATRYK DZIAMSKI.