Tragedia sprawiła, że Janina Traczykówna ZNIKNĘŁA z życia publicznego. Dlaczego zakończyła karierę?

2022-01-23 12:12
Tragedia sprawiła, że Janina Traczykówna ZNIKNĘŁA z życia publicznego
Autor: NAC

Janina Traczykówna (+91 l.) w ostatnich latach całkowicie wycofała się z życia publicznego. Decyzja aktorki spowodowana była tragedią, która mocno ją dotknęła. Gwiazda przez lata nie mogła pogodzić się ze swoim dramatem. Co sprawiło, że usunęła się w cień?

Kariera Janiny Traczykówny

W nocy z 22 na 23 stycznia media obiegła wiadomość o śmierci Janiny Traczykówny, która wywołała ogromny smutek wśród jej przyjaciół oraz miłośników kinematografii. Była jedną z osób, które dobrze wiedziały, czego chcą - decyzję o tym, że zostanie aktorką, podjęła jeszcze w dzieciństwie. 

Janina Traczykówna była absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Szczególnie dobrze czuła się na deskach teatru, jednak występowała także w filmach - jej debiutem była rola Feli w "Pod gwiazdą frygijską" w 1954 roku. Prawdziwą popularność przyniósł jej jednak występ w serialu "Barbara i Jan". Zagrała także m.in. w "Misiu", "Nocach i dniach", "Ludziach z pociągu", "Dniu świra" i "Ostatniej akcji".

Tragedia Janiny Traczykówny

Janina Traczykówna poznała Witolda Skarucha (+80 l.), gdy była studentką pierwszego roku. Nie zapałali do siebie sympatią - do czasu… Uczucie narodziło się przed końcem studiów, a Traczykówna debiutowała w teatrze u boku ukochanego. Aktorka wspominała, że Witold Skaruch był duszą towarzystwa, ona zaś - przeciwnie. 

Skaruch i Traczykówna byli parą przez niemal 60 lat. Gdy po roli w "Ostatniej akcji" (2009) poinformowała, że kończy aktorską karierę, liczyła na to, że wolny czas spędzi z ukochanym mężem. Niestety, nie było im to pisane.

W 2010 roku Witold Skaruch zmarł. Janina Traczykówna bardzo przeżyła tragedię, która ją dotknęła - zniknęła z życia publicznego i zajęła się domem pod Białobrzegami oraz pracą w ogrodzie. W 2015 r. wróciła, lecz zaledwie na chwilę - wówczas razem z Janem Kobuszewskim (+85 l.) nagrali pozdrowienia dla uczestników 1. Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych w Elblągu.

Groby aktorów Misia, C.K. Dezerterzy i Kogel-mogel. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE