Edyta Górniak

i

Autor: AKPA / Kurnikowski

Jej głos będzie liczył się najbardziej!

TVP zadecydowało - Edyta Górniak gwiazdą Eurowizji!

2023-02-09 19:55

Edyta Górniak (50 l.) do tej pory uznawana jest za największą gwiazdę spośród dotychczasowych uczestników Eurowizji, którzy wzięli w niej udział z ramienia naszego kraju. Już niebawem dowiemy się, kto będzie reprezentantem Polski podczas tegorocznego konkursu. Znaczący głos będzie należał właśnie do diwy.

Tegoroczna Eurowizja odbędzie się na terenie Wielkiej Brytanii, ponieważ reprezentant tego kraju zajął rok temu drugie miejsce (wygrał zespół z Ukrainy, ale z racji toczącej się wojny, podjęto decyzję o zmianie miejsca). I choć powoli poznajemy uczestników majowego wydarzenia, nadal nie wiemy, kto wyleci do Liverpoolu z Polski. Nasze rodzime preselekcje odbędą się 26 lutego, a o tym, kto wygra, zadecydują nie tylko widzowi, ale również jury. Jego przewodniczącą została Edyta Górniak.

TVP zadecydowało - Edyta Górniak gwiazdą Eurowizji!

Już za kilka dni dowiemy się, kto wystartuje w eurowizyjnych preselekcji i powalczy o reprezentowanie Polski podczas tegorocznego konkursu w Liverpoolu. W tym roku, podobnie jak w ostatnich latach, o tym, kto będzie triumfował, zadecydują widzowie oraz jury (w stosunku 50:50). Na jaw wyszło właśnie, że przewodniczącą składu sędziowskiego będzie wykonawczyni eurowizyjnego hitu "To nie ja", Edyta Górniak.

- Edyta przyjęła propozycję z TVP i będzie przewodniczącą jury. I to do niej będzie należał ostateczny głos w kwestii tego, która piosenka otrzyma najwięcej punktów od jurorów. To ona postawi kropkę nad i w głosowaniu ekspertów, podając najwyższą notę - podaje informator serwisu Jastrząb Post.

Głos Edyty Górniak będzie decydujący, ale diwa zapewne będzie musiała liczyć się z pozostałą czwórką jurorów, których tożsamość poznamy być może dopiero w dniu preselekcji.

Jak myślicie, kto tym razem wystawi na próbę swój talent i podda się ocenie milionom widzów? 9 lutego premierę miał singiel "Never Hide", który Maja Hyży nagrała właśnie z myślą o polskich preselekcjach.

Sonda
Śledzisz twórczość Edyty Górniak?

Mela Koteluk i Marcin Meller rozmawiają o wpływie muzyki na mózg, lęku przed śmiercią i sztucznej inteligencji.

MELLINA - talk show, jakiego jeszcze nie było. Włącz teraz i posłuchaj!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany