Kulisy produkcji „Korona Królów. Jagiellonowie”: Zapuszczają brody i przeklinają! [wideo]

Uwielbiany przez widzów serial „Korona Królów”, oparty na historii Polski serial, doczekał się kontynuacji. Właśnie powstają zdjęcia do serii „Korona Królów. Jagiellonowie”. „Super Express” miał okazję przyglądać się kulisom pracy aktorów.

Tylko u nas! Kulisy produkcji „Korona Królów. Jagiellonowie”

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express

Zdjęcia do „Jagiellonów” kręcone są zarówno w plenerze, jak i w specjalnie zaaranżowanych na średniowieczne czasy halach produkcyjnych Telewizji Polskiej. Scenografia i kostiumy aktorów robią ogromne wrażenie. Sami artyści doskonale czują w swoich kreacjach

- Odnalazłem się świetnie. Jednym z moich marzeń zawodowych było zagrać w filmie kostiumowym, więc jak tylko znalazłem się na planie, zobaczyłem scenografię i kostiumy to poczułem się jak w domu… Byłem zszokowany pieczołowitością wykonania scenografii – uśmiecha się Sebastian Skoczeń (40 l.).

Sebastian to serialowy Władysław Jagiełło, który bardzo poważnie podszedł do powierzonej mu roli. 

- Kiedyś jeździłem konno, ale przed zdjęciami wykupiłem sobie kilka lekcji. Na planie mamy też zajęcia z kaskaderami. Uczymy się ostrych galopów czy władania mieczem podczas jazdy na koniu – zdradza aktor.

Na poświęcenia gotów był również Michał Chruściel (28 l.), wcielający się w postać Świdrygiełło, jednego z wielu braci Władysława Jagiełło.

Sebastian Skoczeń zdradza kulisy pracy na planie serialu „Korona Królów. Jagiellonowie”

- Na potrzeby produkcji musiałem wyhodować sobie brodę i zapuścić włosy, co nie było dla mnie większym problemem, choć każde podcięcie włosów, czy brody muszę konsultować z charakteryzacją. Zaleca się, żebyśmy nie chodzili na własną rękę do fryzjera. Reżyser stawia na naturalność aktorów, żeby jak najmniej używać peruk i innych sztucznych elementów – opowiada nam Michał. 

Michał Chruściel z serialu „Korona Królów. Jagiellonowie” o staropolskich przekleństwach! Mocne słowa!

- To postać skrajnie negatywna w tym serialu. Buntownik, pijak, awanturnik, intrygant. Krótko mówiąc antybohater – podsumowuje Michał swojego bohatera.

Artysta popisuje się znajomością staropolskich zwrotów takich jak „Ciżmy sparciałe”, czy „miękkie zwisy” i zaznacza, że nie są to pozytywne określenia.

Więcej w naszym materiale wideo oraz w galerii zdjęć!

Sonda
Na który z tych seriali czekasz najbardziej?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki