Vega nakręci film o Putinie! W roli prezydenta Rosji wystąpi międzynarodowa gwiazda

2022-05-20 15:14
Vega nakręci film o Putinie
Autor: Akpa Vega nakręci film o Putinie

Patryk Vega ma szansę zdobyć międzynarodową sławę. Wszystko za sprawą filmu o... Władimirze Putinie. Kontrowersyjny reżyser zamierza tą produkcją podbić zagraniczne rynki. O planach Polaka napisał m.in. portal Hollywood Reporter. Czy produkcja powtórzy sukces "Pitbulla" i "Kobiet mafii"?

Patryk Vega to reżyser, który w swoim dorobku ma filmy o gangsterach, ich partnerkach, ale także np. o handlu ludźmi. Teraz polski filmowiec zamierza zmierzyć się z życiorysem prezydenta Rosji. Film o Putinie Vegi ma szansę podbić nie tylko polski, ale także zagraniczny rynek. W produkcji pod roboczym tytułem "The Vor in Law" zostanie przestawiona historia jego dojścia do władzy. To będzie pierwszy anglojęzyczny film w dorobku Vegi. Do tej pory w jego bogatej filmografii znaleźć można takie hity jak "Pitbull" i "Kobiet mafii" czy "Small world".

Co ciekawe, reżyser planuje, że jego kolejne po "Niewidzialnej wojnie" filmy będą kręcone w języku angielskim i robione z myślą o zagranicznych rynkach. - Dostaję złą prasę, ponieważ jestem królem kas. Nie mogę dalej się rozwijać. Czuję, że to będzie naturalny postęp w mojej karierze – powiedział Vega w rozmowie z Hollywood Reporter.

"The Vor in Law" - film Vegi o Putinie

Nowy film Patryka Vegi ma szansę stać się kasowym hitem. Reżyser już zapowiada, że będzie to mafijna opowieść, a jej roboczy tytuł nawiązuje właśnie do funkcjonującego w Rosji terminu, określającego kogoś a'la "Ojciec Chrzestny". Vega twierdzi, że przyjrzy się Putinowi od czasu jego trudnych początków w Petersburgu, aż do wojny w Ukrainie.

Vega nakręci film o Putinie. Kto wystąpi?

Patryk Vega od lat samodzielnie finansuje swoje projekty. Tym razem w produkcję o Władimirze Putinie musi zainwestować aż 12 milionów dolarów, dlatego, jak podaje Hollywood Reporter, będzie potrzebować wsparcia inwestorów. Zdjęcia do filmu będą odbywać się w Polsce, Litwie i na Malcie. W roli prezydenta Rosji reżyser planuje obsadzić amerykańską lub międzynarodową gwiazdę, a reszta obsady pochodzić będzie z Europy.

Mogę zrobić film w 13 dni za 300 000 dolarów, mogę zrobić film według tego samego harmonogramu, używając tych samych kamer za 10 procent budżetu Australii, a nawet budżetu Hollywood - stwierdził Vega, przekonując, że dobrze wyda zainwestowane w jego dzieło pieniądze.

Towarzyszka(Vega)
Sonda
Czy oglądasz filmy Patryka Vegi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE