W dzień św. Patryka zdradzamy, które gwiazdy mają irlandzkie korzenie. Tych nazwisk się nie spodziewacie

i

Autor: SHUTTERSTOCK, AP

Tych nazwisk się nie spodziewacie

W dzień św. Patryka zdradzamy, które gwiazdy mają irlandzkie korzenie. Z nimi można wychylić szklankę zielonego piwa

2023-03-17 7:00

Dzień św. Patryka przypada 17 marca. To irlandzkie święto hucznie obchodzi się niemal na całym świecie - radosnymi paradami i strumieniami zielonego piwa. Z tej okazji poszukaliśmy gwiazd, w żyłach których płynie choć trochę irlandzkiej krwi. Ale tych nieco mniej oczywistych, niż Collin Farrel czy Liam Neeson. Niektóre nazwiska zadziwiają!

Robert de Niro jest bardziej Irlandczykiem niż Włochem

To zaskakujące, ale w żyłach legendy Hollywood o niezwykłej latynoskiej urodzie płynie więcej krwi irlandzkiej, niż włoskiej. W rzeczywistości troje spośród jego dziadków to Irlandczycy. Rodzice jego matki byli w pełni Irlandczykami, a rodzicami jego ojca byli Irlandka Helen O'Reilly i Włoch Henry De Niro. Jako nastolatek Robert de Niro podróżował po Irlandii w poszukiwaniu swoich dalekich krewnych.

Emily Ratajkowsky może pochwalić się nie tylko polskimi genami

Choć w Polsce kojarzona jest głównie przez pryzmat słowiańskich korzeni ojca, piękna Emily jest w sporej części Irlandką - obie jej babcie mają pochodzenie irlandzkie.  Na zielonych wzgórzach tego pięknego kraju spędziła część dzieciństwa. Teraz również często tam bywa, ponieważ jej ojciec, artysta malarz John Ratajkowski kupił i wyremontował tam stara farmę.

Demi Lovato ogłosiła swoje zaskakujące pochodzenie po wykonaniu testu DNA

Demi Lovato odkryła swe irlandzkie pochodzenie w 2017 r., po przesłaniu DNA do testów. Artystka ogłosiła na Twitterze, że w jej żyłach płynie mieszanina krwi hiszpańskiej, rdzennie amerykańskiej, skandynawskiej, brytyjskiej i irlandzkiej, a nawet afrykańskiej.

Darren Criss jest po części Filipińczykiem, po części Irlandczykiem

Choć gwiazda "Glee" częściej mówi o swoim azjatyckim pochodzeniu, to nie zapomina o swoich europejskich korzeniach. W żyłach jego ojca krążyła krew niemiecka, brytyjska i irlandzka, więc Darren również jest po części Irlandczykiem.

Anne Hathaway czuje się „trochę Irlandką”.

W 2014 r. Hathaway mówiła o swoich irlandzkich kuzynach i o tym, że czuje się „trochę Irlandką” w programie radiowym „Newstalk”. „Nazwisko panieńskie mojej matki to McAuley, a moja babcia miała na imię Sinnott” – powiedziała.

Gwen Stefani - włoskie nazwisko może zmylić

Tata Gwen Stefani jest Włochem, ale ze strony matki piosenkarka ma korzenie irlandzkie i szkockie, co wyjaśnia jej tradycyjne wychowanie. - Dorastałam jako grzeczna katoliczka. To zawsze mnie trochę przerażało, presja bycia takim fajnym – mówiła w wywiadzie dla Vogue w 2008 r. artystka.

Prapradziadek Baracka Obamy pochodził z Irlandii

Prapradziadek prezydenta USA - Falmouth Kearney, pochodził z iralandzkiego Moneygall. W w 1850 r. wybrał się w podróż do Liverpoolu, a następnie za ocean. Prezydent Obama uhonorował swoje dziedzictwo wycieczką do rodzinnego miasta Kearneya w 2011 roku. Chętnie popijał tam Guinnessa w towarzystwie mieszkańców miasta.

Sonda
Które z tych miast jest najlepsze do celebrowania Dnia Świętego Patryka?
OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany