Hanna Gucwińska i Antoni Gucwiński

i

Autor: AKPA Hanna Gucwińska i Antoni Gucwiński

Przełomowe informacje o stanie zdrowia Hanny Gucwińskiej. Szpital zabrał głos

2022-01-04 11:51

Hanna Gucwińska, wdowa po zmarłym niedawno Antonim Gucwińskim, wciąż przebywa we wrocławskim szpitalu przy ul. Koszarowej. Trafiła tam zaraz po śmierci ukochanego małżonka. Była zarażona koronawirusem, miała kłopoty z oddychaniem. Ustaliliśmy, jak się czuje teraz.

Antoni Gucwiński zmarł w pierwszych dniach grudnia 2021 roku. Legendarny dyrektor wrocławskiego ZOO i prowadzący popularny program telewizyjny "Z kamerą wśród zwierząt" został zabity przez koronawirusa. Śmierć ukochanego męża bardzo przeżyła żona - Hanna Gucwińska. W wywiadzie, który udzieliła "Super Expressowi" mówiła, że w domu nie może znaleźć sobie miejsca i nie jest w stanie pogodzić się ze stratą. 

Zobacz: Pogrzeb Antoniego Gucwińskiego. Żona przerażona: ciało będzie długo leżało w chłodni

Zastanawiała się też nad formą pogrzebu Antoniego. Mówiła nam, że nie znany jest jeszcze termin pochówku. Kilka dni później data została podana. Antoni Gucwiński miał spocząć na cmentarzu na Osobowicach, w alei Zasłużonych. Pochówek miała poprzedzić uroczysta msza we wrocławskiej katedrze. 

Stan zdrowia Hanny Gucwińskiej

Ale te plany trzeba było odłożyć, ponieważ nagle do szpitala trafiła Hanna Gucwińska. Kobieta bardzo źle się poczuła i została przewieziona na ul. Koszarową. Okazało się, że jest zarażona koronawirusem i ma problemy z oddychaniem. Jej stan był bardzo ciężki, w oddychaniu pomagała jej aparatura.

Wygląda jednak na to, że stan Hanny Gucwińskiej uległ poprawie. Taką informację uzyskaliśmy ze szpitala przy ul. Koszarowej. - Pani Hanna wciąż jest naszą pacjentką, ale czuje się już lepiej - słyszymy. 

Zmarł Antoni Gucwiński. Twórca "Z kamerą wśród zwierząt"

Po wyjściu ze szpitala kobieta będzie nadal pod troskliwą opieką organizacji Rodzina Policyjna, która zrzesza m.in. krewnych przedwojennych policjantów. 

We wtorek, 4 stycznia, poinformowano o dacie pogrzebu Antoniego Gucwińskiego. TUTAJ WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT.